Sultangazi Sinoplular Pikniği Muhteşem Bir Katılımla Gerçekleşti

Okunma: 17323
Sultangazi 26 Eylül 2022 15:25
Videoyu Aç Sultangazi Sinoplular Pikniği Muhteşem Bir Katılımla Gerçekleşti
A
a

Sultangazi Sinoplular Derneği birlik ve beraberliği pekiştirmek amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlediği büyük Sinoplular pikniği 25 Eylül 2022 Pazar günü Hacı Bektaş-i Veli Sarı tepe Piknik alanında muhteşem bir katılımla gerçekleşti.Sultangazi Sinoplular Derneği Sinop geleneklerini, göreneklerini, sosyal yapısını yaşamak ve yaşatmak, birlik ve beraberliği pekiştirmek amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlediği büyük Sinoplular pikniği Hacı Bektaş-i Veli kent ormanı piknik alanında coşkulu bir atmosferde gerçekleşti.


 
Bir birinden ünlü sanatçıların sahne aldığı piknikte vatandaşlar gönüllerince eğlendi. Pikniğe katılanlar türküler ve halaylarla coştu. Sultangazi Sinoplular Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği’nin düzenlemiş olduğu pikniğe yüzlerce vatandaş katıldı. Neşe, sevinç ve dostluk bağlarının güçlendiği piknikte Dernek Başkanı Servet Başoğlu birlik ve beraberlik mesajı verdi.


 
Sultangazi Sinoplular Dernek Başkanı Servet Başoğlu misafirleriyle tek tek ilgilendi. Piknikte genelden yerele siyasetçilerinden sivil toplum örgütlerine geniş kapsamlı bir buluşma gerçekleşti.


 
Piknikte protokol konuşması Sultangazi Sinoplular Dernek Başkanı Servet Başoğlu’nun selamlama konuşmasıyla sınırlı tutuldu. Birlik ve beraberlik mesajları veren Başkan Başoğlu Sinopluların şanına yakışır muhteşem bir organizasyona imza attı.Çeşitli ikramların sunumunun yapıldığı piknikte Sinopluların olmazsa olmazı Keşkek damaklarda muhteşem bir tat bıraktı. Kadınların sarma yarışması televizyonlarda ki yemek yarışmalarını aratmadı. Yarışmaya katılan tüm kadınlara çeşitli hediyeler takdim edildi.Çuval yarışması, halat çekme yarışması pikniğe ayrı bir hava katarken çok değerli ses sanatçıların seslendirdiği bir birinden güzel eserler piknik alanında yankılandı.
Geleneksel Ağalık seçimi güzel görüntülere sahne olurken bu yıl ki ağalığı Kardeşler Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Gölgeci oldu. Omuzlarda taşınan Gölgeci, Sinop’a ve Sinoplulara yakışan bir ağa oldu.
 
1000
icon
İsa Çifçi 27 Eylül 2022 10:14

Sultangazi Sinoplular Derneği Başkanı olarak özveri ile çalışan Server Başoğlu abim, güzel bir Piknik organizasyonu yapmıştı, katılım sağlayarak bizde o güzel ortamdan istifade ettik, teşekkürler.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat