İstanbul Şenkayalılar Derneği Gençlik Kolları, AFAD'dan Arama - Kurtarma Eğitimi Alacak

Okunma: 1920
Sultangazi 20 Ağustos 2021 04:09
Videoyu Aç İstanbul Şenkayalılar Derneği Gençlik Kolları, AFAD'dan Arama -  Kurtarma Eğitimi Alacak
A
a

İstanbul Şenkayalılar Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği, Genel Başkan Yardımcısı Av. Emrah Sığın, öncülüğünde Gençlik kolları Başkanı Semih Polat, ekibi ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte gönüllülük esasına dayalı Arama Kurtarma (AFAD) Eğitimi alacak.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) tarafından verilen arama-kurtarma eğitimlerine talip olan İstanbul Şenkayalılar Derneği Gençlik Kolları ve yönetimi Genel Başkan Yardımcısı Av. Emrah Sığın öncülüğünde harekete geçti.

Ülkemizde sık sık yaşanan deprem, yangın ve sel baskınları sonrası harekete geçen sivil toplum kuruluşlarına öncülük eden İstanbul Şenkayalılar yardımlaşma, dayanışma ve kültür derneği arama kurtarma eğitimine talip oldu. AFAD tarafından İstanbul Şenkayalılar Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Gençlik Kolları tarafından talip olunan eğitimde olası bir deprem, sel ve heyelan gibi afet durumlarında yapılması gerekenler anlatılacak. İstanbul Şenkayalılar Derneği Gençlik Kolları gönüllüleri, AFAD eğitim biriminin verdiği ve 4 gün süren arama- kurtarma faaliyetleri sırasında gönüllüler enkazdan yaralı çıkarma, çadır kurulumu, enkaz akustik dinleme, afete müdahale ekipmanlarını tanıma öğrenme ve uygulama gibi eğitimlerini alarak olası bir afette AFAD ekipleriyle müdahale edebilecek.

Teorik eğitimlerini tamamlayan Gençlik kolları üyeleri daha sonra, sahada da birebir yapmaları gerekeni uygulamalı olarak hayata geçirecek. Deprem senaryosu eşliğinde yıkılan bir binada enkaz altında kalan yaralıları kurtarma eğitimi alan gönüllü arama-kurtarma ekipleri gerçeği aratmayan eğitimlerde olası deprem anında neler yapacaklarını da birebir öğrenme fırsatı bulacak.
 
1000
icon
Koşar POLAT 20 Ağustos 2021 11:25

Hayırlısı olsun İnşallah .Yurdumuzda yaşanan bu Afetlere karşı hazırlıklı ve eğitimli olmamız gerekiyor . İstanbul Şenkaya lılar Derneği ve yönetim kurulu üyelerine sonsuz teşekkürler ederim. Güzel bir organizasyon olacaktır.

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat