• Diğer

Sultangazi

Cumhuriyet Mahallesinde Üst Geçit Rezaletti

Sultangazi İlçesi Cumhuriyet Mahallesinde Eski Edirne Asfaltı üzerinde bulunan üst geçit, vatandaşların rahat bir şekilde karşıdan karşıya geçmesine olanak sağlasa da bu üst geçittin engelli vatandaşlara hitap etmemesi tepki çekiyor.

Cumhuriyet Mahallesinde Üst Geçit Rezaletti

Okunma: 1921

15 Kasım 2019 22:13
-A

+A

Sultangazi İlçesi Cumhuriyet Mahallesinde Eski Edirne Asfaltı üzerinde bulunan üst geçit, vatandaşların rahat bir şekilde karşıdan karşıya geçmesine olanak sağlasa da bu üst geçittin engelli vatandaşlara hitap etmemesi tepki çekiyor.Sultangazi Cumhuriyet Mahallesi Eski Edirne Asfaltı üzerinde bulunan üst geçit vatandaşların rahat karşıdan karşıya geçmesine olanak sağlasa da bu üst geçidin engelli vatandaşlara hitap etmemesi tepki çekiyor. Eski Edirne Asfaltı üzerinde bulunan üst geçitte engelli asansörü ve rampalarının olmaması engelli ve yaşlı insanlar için eziyete dönüşüyor. Özellikle Cumhuriyet Mahallesinde bulunan üst geçitte büyük sıkıntı çeken tekerlekli sandalyeli bir vatandaş bu rezaleti bugün gözler önüne serdi.  

Engelli vatandaşların üst geçidi kullanamamasından dolayı büyük sıkıntı çektiklerini belirten bir engelli vatandaş, “karşıdan karşıya geçmek için 50. Yıl Mahallesine kadar yolu gidip tekrar döndüklerini belirtti. Engelli vatandaşların birçok üst geçidi kullanamadığını üst geçitlerde ne engelli rampası var ne asansör var. Bazı üst geçitlerde asansör yerleri olmasına rağmen hiç birinde asansör yok, çalışmıyor. Değil tekerlekli sandalyeli olanlar bastonla bile, yaşlılar olsun engelliler olsun bu üst geçitleri kullanamıyor” dedi. 

Karşıdan karşıya geçmek isteyen engelli vatandaşlar üst geçidi kullanamadığı için bir kavşaktan diğer kavşağa nereden bakarsanız 2 kilometre yolu gidip tekrar dönmek zorunda kalıyor. Engelliler hiçbir şekilde düşünülmemiş. Bunlar yasalarda olduğu halde hiçbir şekilde uygulanmıyor. Yetkililerin bu soruna bir an önce çözüm getirerek zaman kaybetmeden Cumhuriyet Mahallesi Eski Edirne Asfaltı üzerinde bulunan üst geçide engelli asansörü ve rampası yapması için harekete geçmelidir.  
 
Muhtar Çiğdem Özkan’da Tepkili

Sosyal Medya Facebook’tan yetkililere seslenen Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Çiğdem Özkan “ Bu resme baktığımda insanlığımdan utandım” diyerek yetkilileri sorunu çözmeye davet etti. işte muhtar Özkan’ın paylaşımı.
 
Bu resme baktığımda insanlığımdan utandım annemiz ablamız kardeşimiz yada kendimiz de olabilirdik. Otobüsten iniyor karşıya geçebilmek için çırpınıyor İstanbul gibi bir metropol şehir den görmüş olduğunuz bu görüntü tramvayda olan bir vatandaş tarafın geçilmiştir. SULTANGAZİ CUMHURİYET MAHALLESİ TRAMVAY DURAĞI KARŞIDAN KARŞIYA GEÇMEK SADECE YÜRÜYEBİLENLERİN HAKKIYMIŞ GİBİ BU KONU İLE ALAKALI TÜM YETKİLİLERİ DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM ACİLEN BU DURUMUN ÇÖZÜLMESİNİ TÜM MAHALLE HALKIM ADINA TALEP EDİYORUM. CUMHURİYET MAHALLESİ MUHTARI ÇİĞDEM ÖZKAN”

 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku