• Diğer

Türkiye

CHP Kurultay Salonundaki Kürtçe Pankart Kaldırıldı

CHP'nin 35. Olağan Kurultayı'nda 3 dilde barış mesajının yer aldığı pankart dikkat çekti. Ancak yönetimin belirlediği pankartların dışındakiler salondan kaldırıldı.

CHP Kurultay Salonundaki Kürtçe Pankart Kaldırıldı

Okunma: 3711

16 Ocak 2016 12:10
-A

+A

CHP "Demokrasi, Değişim ve Kardeşlik Kurultayı" sloganıyla kongresine başladı. 'Demokrasi, Değişim ve Kardeşlik Kurultayı' sloganıyla başlayan kongresi için Türkiye'nin dört bir tarafından parti delegeleri ve üyeleri Arena Spor Salonu'nu doldurdu. Olağanüstü güvenlik tedbirlerinin alındığı kongre salonunun etrafından delegeler arama noktalarından geçerek salona girebiliyor.
ESKİ GENEL BAŞKANLARIN FOTOĞRAFLARI DA SALONDA
Ankara Arena Spor Salonu da hareketlenmeye başladı. Salonda göze çarpan döviz ve pankartların yanı sıra CHP'nin eski genel başkanlarının portre fotoğrafları asıldı. Delegelerin oturacağı koltuklar Türk bayrağı ve Kılıçdaroğlu resimli bayraklarla üstü kaplanarak partililerin kongrede ellerinde bu bayrakları tutmaları önerildi.
KÜRTÇE PANKART DA KALDIRILDI
CHP yönetiminin belirlediği ve onayladığı tüm pankart ve dövizler dışında kalan pankartların kaldırılması için anons yapıldı. Bu pankartlardan birisi Bağcılar İlçe Teşkilatı tarafından asılan Kürtçe, "Aşiti peace barış. Bu sese kulak ver barışa ses ver" pankartıydı.
CAN DÜNDAR VE ERDEM GÜL PANKARTI
Yine salonda Cumhuriyet Gazetesi’nin tutuklu gazetecileri Can Dündar ve Erdem Gül için CHP Arnavutköy İlçe Başkanlığı tarafından asılan pankart dikkati çekti.
ÖNE ÇIKAN PANKARTLAR
Salonda, 'Savaşın değil, barışın partisiyiz', 'Demokrasiyi biz getirdik, biz yücelteceğiz', 'Özgür basın varsa özgür toplum vardır' pankartları da öne çıkan sloganlar oldu.

Kurutay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun salona gelmesinin ardından başlayacak ve 2 gün sürecek.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
16 Kasım 2017 16:05

Running late with the deadline for your work? Then we are your reliable assistant in paper help. Get ready to ask for our assistance when you need essays, research or course works, reports, case studies, etc. Our experts have seen it all and are ready to start working on your assignment right away. Go for it! Get an [url=http://bit.ly/2ykp1Qw]essay[/url] or any other homework writing help https://is.gd/1ZI3nJ write my essay wall paper jb write my custom paper tote bags need motivation write eyeshine my paper kingdom download writing my personal essay blogs do my assignment qvar buy good descriptive essay vacation buy cheap essay ytmnd need someone write my paper jqh http://ow.ly/GgNW30gh3qA

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku