Yeniden Refah Partisi İstanbul Engelliler Birim Başkanı Hüseyin Aktaş: 'Otizmli Sınıfta Sağlıksız Ortam Kabul Edilemez'

Okunma: 2461
Türkiye 28 Nisan 2022 01:44
Videoyu Aç Yeniden Refah Partisi İstanbul Engelliler Birim Başkanı Hüseyin Aktaş: 'Otizmli Sınıfta Sağlıksız Ortam Kabul Edilemez'
A
a

İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesinde yapımı yeni tamamlanan ve geçtiğimiz gün açılan Yeni Mahalle İlkokulu'nda otizmli öğrencilere verilen özel eğitim sınıf tepki çekti.

Otizmli öğrencilerin eğitim gördüğü sınıfı videoya alan bir veli, "Burası yeni sınıfımız. Şu an içerisi çok soğuk ve aşırı kötü bir koku var. Çocukların eğitim alabileceği bir ortam değil. Bodrum kat zaten" diyerek tepki gösterdi.

Görüntülerin bazı haber sitelerinde yayılmasıyla birlikte Yeniden Refah Partisi İstanbul İl Başkanlığı'ndan da tepki geldi.

Yeniden Refah Partisi İstanbul İl Başkanlığı Engelliler Birim Başkanı Hüseyin Aktaş, İstanbul Gaziosmanpaşa’da Yeni Mahalle İlkokulu’nda otizmli öğrencilere tahsis edilen özel eğitim sınıfındaki görüntülere tepki göstererek yetkilileri göreve çağırdı.

Yeniden Refah Partisi İstanbul İl Başkan yardımcısı ve Engelliler Birim Başkanı Hüseyin Aktaş yaptığı yazılı açıklamasında;

"İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesinde yapımı yeni tamamlanan, Yeni Mahalle İlkokulu'nda otizmli öğrencilere tahsis edilen özel eğitim sınıfındaki öğrencilerin eğitim gördüğü ortamdaki görüntüler içinde bulunduğumuz 21. Yüzyılda kabul edilebilir bir durum olmadığını üzülerek ifade ediyoruz. Otizmli çocuklarımıza tahsis edilen okuldaki bu sınıfta, çocukların sağlıklı bir eğitim alabileceği ortam olmadığı aşikardır. Bodrum katta rutubetli, havalandırması yetersiz küçük pencereli, duvarları lekeli, kötü kokulu ve dağınık bir ortama sahip bu ve bunun gibi sınıflar acilen kapatılmalıdır. Bunun gibi bakımsız olan tüm sınıflar tespit edilmeli ivedi olarak aksiyon alınarak sağlıklı bir ortam haline getirilmesi gerekmektedir. Bilinmelidir ki otizmli çocuklarımız eğitimlerini bu tür ortamlarda değil, sağlığa elverişli daha hijyenik ve daha modern ortamlarda yoğun ilgi gösterilerek topluma kazandırılmalıdır. Yeniden Refah Partisi İstanbul Engelliler Birim Başkanlığı olarak bu konunun takipçisi olacağımızı bildiriyor, yetkililerin ivedi olarak bu gibi üzücü durumlar karşısında önleyici ve iyileştirici tedbirler almasını rica ediyoruz".

"Unutulmamalıdır ki otizm bir eksiklik değil, farklılıktır". İfadelerin Kullandı
Kaynak ETR Haber

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat