Ümit Doğan'dan Muharrem Ayı Mesajı

Okunma: 3336
Sultangazi 9 Ağustos 2021 11:10
Videoyu Aç Ümit Doğan'dan Muharrem Ayı Mesajı
A
a

Gazi Mahallesi Muhtarı Ümit Doğan, bugün başlayan Muharrem ayı dolayısıyla Twitter hesabında yayınladığı mesajında 'adalet ve hak' vurgusu yaptı.

Gazi Mahallesi Muhtarı Ümit Doğan, Alevi vatandaşların Muharrem ayında tuttukları yas-ı matem orucunun başlamasıyla birlikte bir mesaj yayınladı. Doğan, Muharrem ayının inancımızda, tarihimizde ve kültürümüzde önemli bir yeri olduğunu belirterek, Muharrem ayının ortak bir hüzün ve matem mevsimi olduğu kadar adalet, hak ve hakikat sofrası olduğunu belirtti.

Doğan, “Muharrem ayı bizlere, ciğerlerimizi dağlayan Kerbela’yı hatırlatan aydır. Muharrem ayı aşure ayıdır. Kültürü, mezhep ve meşrebi ne olursa olsun bütün Müslümanları derin acılara boğmuştur. Kerbela’da acımasızca şehit edilen Hz. Hüseyin ve yakınlarının, haksızlığa ve zulme karşı onurlu direnişleri, doğruluk adına samimi yürüyüşleri, bütün Alevilerin gönüllerinde unutulmaz izler bırakmıştır. Muharrem ayının ülkemize hayırlar ve güzellikler getirmesini temenni ediyorum. Cenabı Allah tuttuğunuz orucunuzu kabul eylesin”  ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat