Ramazan Yıldırım, Dernekçiliğe Yeni Bir Boyut Kazandırdı

Okunma: 3755
Sultangazi 7 Aralık 2022 12:44
Videoyu Aç Ramazan Yıldırım,  Dernekçiliğe Yeni Bir Boyut Kazandırdı
A
a

Adıyaman İli Gerger İlçesi Drejan Merkez Koşarlar Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Ramazan Yıldırım, Ayrım yapmadan herkesi kucaklamaya, hemşerilerinin derdini sorununu paylaşmaya, onların mutluluğuna ortak olmaya devam ediyor.

Hemşerilerinin derdine derman olmaya çalışan, Hemşerilerinin hastasına, cenazesine, taziyesine, düğününe, nişanına ve mevlidine koşan Drejan Merkez Koşarlar Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Ramazan Yıldırım, yediden yetmişe herkesin takdirini kazanıyor. Dim dik duruşuyla, saygın kişiliği ile taviz vermez yapısıyla öne çıkan Yıldırım, siyasi arenada da parlak bir noktada. 
 
Hemşerileri ve toplum tarafından çok sevilen Ramazan Yıldırım, Başkanlığını yaptığı Adıyaman İli Gerger İlçesi Drejan Merkez Koşarlar Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneğine yeni bir boyut kazandırdı. Mevcut derneklerden farklı bir konsept uygulayan Yıldırım, kahve kültüründen uzak, geleneklerine, göreneklerine, Sosyal yapısına ve sosyal faaliyetlere önem veren bir dernek çatısı oluşturma yolunda önemli mesafeler kat ettiğinin altını çizmiyor.
 
Başkan Ramazan Yıldırım, “Biz Adıyaman İli Gerger İlçesi Merkez Koşarlar Köyünde doğduğumuz halde yaşamımızı şu an İstanbul gibi metropol bir ilde devam ettiriyoruz. . Bir insan doğduğu yer kadar doyduğu yere de önem vermelidir. Onu yüceltmeli ona değer katmalıdır. Biz, Adıyaman İli Gerger İlçesi Drejan Merkez Koşarlar Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği olarak dernekçiliğe önem veren insanı Yaratandan ötürü seven bir anlayışın temsilcileriyiz” diyor.
 
Adıyaman İli Gerger İlçesi Drejan Merkez Koşarlar Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği, dernekçiliği kahve kültüründen uzaklaştırarak bir arada yaşama kültürünü geliştirdi. Ramazan Yıldırım,   kısa zamanda yaptıkları yöresel ve kültürel çalışmalar neticesinde dernekçilik kavramına yeni bir boyut kazandırdı. Artık Drejan Merkez Koşarlar Derneği sayesinde dernekçilik kahve kültürü olarak algılanmıyor. Dernek Başkanı Ramazan Yıldırım her hafta sonu gerçekleştirdiği çalışmalarla bunu kanıtladı.
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat