Lütfü Sav, AK Parti'den milletvekilliği A. Adaylığı Başvurusunu Yaptı

Okunma: 2061
Sultangazi 21 Mart 2023 23:07
Videoyu Aç  Lütfü Sav, AK Parti'den milletvekilliği A. Adaylığı Başvurusunu Yaptı
A
a

İstanbul ve Adıyaman'ın sevilen iş insanı, Televizyon programcısı ve tecrübeli siyaset adamı Lütfü Sav, 14 Mayıs'ta yapılacak olan 28. Dönem Milletvekili seçimleri için AK Parti'den Milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu.

AK Parti Adıyaman İl Başkanlığında başvuru evraklarını teslim eden AK Parti’li Lütfü Sav, "Türkiye Yüzyılına ilk adım atacağımız bu yılda millet olarak önemli bir kararın eşiğindeyiz. Millete hizmet yolunda 21 yıldır hizmet eden Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte bu yolda yürümek için AK Parti’den Adıyaman’dan Milletvekili aday adayı oluyorum” dedi.
AK Parti Adıyaman İl Başkanlığında başvuru evraklarını teslim eden AK Parti’li Lütfü Sav, "Türkiye Yüzyılına ilk adım atacağımız bu yılda millet olarak önemli bir kararın eşiğindeyiz. Millete hizmet yolunda 21 yıldır hizmet eden Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte bu yolda yürümek için AK Parti’den Adıyaman’dan Milletvekili aday adayı oluyorum” dedi.Adıyaman’ı yeniden eski günlerine döndürmek için böyle bir yola çıktığını ifade eden Lütfü Sav, 6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde ve 15 Mart'ta yaşanan sel felaketinde hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar ve geride kalanlara da sabır diledi.Başvuru dosyasını AK Parti İl Başkanlığında yönetime sunan tecrübeli siyasetçi Lütfü Sav, “Bugün buraya her zaman üyesi bulunduğum, onur duyduğum, gurur duyduğum AK Parti’ye 28. Dönem milletvekilliği aday adaylığı için müracaat etmiş bulunmaktayım. Öncelikle ülkemize, milletimize, ilimize, halkımıza hayırlı olur inşallah. Teşkilat mensubu bir kardeşiniz olarak il yönetimine bugün ki müracaatımızda gösterdikleri yakın ilgi için teşekkür ediyorum. Bundan önce olduğu gibi bugün ve yarın da partimizin ve sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bir neferi olarak gece-gündüz, dur-durak bilmeden çalışarak inşallah Adıyaman’da oyumuzu artırarak, gücümüze güç katarak yolumuza devam edeceğiz” dedi.Lütfü Sav Kimdir?

Adıyaman İli Gerger İlçesi doğumlu olan iş insanı, Televizyon programcısı ve tecrübeli siyaset adamı Lütfü Sav, Adıyaman’ın birçok sivil toplum kuruluşunda görev aldı. İstanbul’un en büyük ilçelerinden biri olan Sultangazi İlçesi’nin sevilen iş insanı Sav, 80 Bin nüfuslu 50. Yıl Mahallesi’nde iki kez muhtar adayı oldu. Binlerce oy alan Lütfü Sav, 50 Yıl Mahalle sakinlerinin gözdesi oldu. Çok az bir oyla muhtarlığı kaçıran Lütfü Sav, gönüllerin muhtarı olarak hafızalara kazındı.Yaptığı bir birinden değerli televizyon programlarıyla adından söz ettiren Sav, 81 İlin Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanlarını konuk ederek büyük yankı uyandırdı. Programlarında memleket sorunlarını dile getiren Lütfü Sav, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da dikkatini çekti. Kanaat önderi olarak Sayın Cumhurbaşkanıyla görüşen Sav, vatandaşın sorunlarını bir zat kendi eliyle dosya halinde Cumhurbaşkanına sundu. İstanbul’da ve Anadolu’da sevilen sayılan sözüne güvenilen dil, din, renk ve cinsiyet ayrımı yapmayan herkesi kucaklayan bir insandır.    

 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat