" Kahta Dernekler Federasyonu " Yeni ve Kalıcı Projeler Işığında Tüm Yöre Derneklerini Aynı Çatı Altında Toplamaya Hazırlanıyor

Okunma: 7819
Sultangazi 24 Eylül 2021 17:46
Videoyu Aç  " Kahta Dernekler Federasyonu " Yeni ve Kalıcı Projeler Işığında Tüm Yöre Derneklerini Aynı Çatı Altında Toplamaya Hazırlanıyor
A
a

Kâhtalılara hizmet etmek amacıyla kurulan, kurulduğu günden bu yana, yapmış olduğu hizmetlerle örnek gösterilen, " Kahta Dernekler Federasyonu " yeni ve kalıcı projeler ışığında tüm yöre derneklerini aynı çatı altında toplamaya hazırlanıyor.

Yıllardır İstanbul’da Kâhtalılar için faaliyet yürüten, Kâhta’nın ve Kâhtalının sorunlarını çözmek için uğraş veren. Her hafta birkaç derneği ziyaret ederek gücüne güç katan (KAHTA –FED) binlerce Kahtalıyı arkasına almış durumda. Hedefinin tüm Kahta sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirmek olarak açıklayan Kahta Dernekler Federasyonu, birlik ve beraberliğe kilitlenmiş durumda. Misyonunu Kahta’ya Kâhtalıya hizmet olarak belirleyen KAHTA –FED yapıcı, toplayıcı toplumsal değerlere katkı sağlayarak hizmet federasyonu olduğunu bir kez daha kanıtladı.  


Çiçeği burnunda Kahta Dernekler Federasyonu Başkanı Osman Arslan, “Ülkemizin, Adıyaman’ımızın ve Kahta’mızın kalkınmasında aktif yer alarak geleceği imar etmekte olan üretken insanlarımızın bir araya geldiği sivil toplum kuruluşlarımızı tek çatı altında buluşturmak, üyelerimize katkı sağlamayı gerçekleştirmek için kamu, özel ve tüzel kurum ve kuruluşlarla temas ve iş birliği içinde olmak, kendi dışımızdaki sivil toplum kuruluşları ile diyalog ve iş birlikleri kurarak pozitif enerji ve sinerji oluşturmak. Özellikle Adıyaman il ve ilçelerine bağlı faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşları ile iyi diyaloglar geliştirerek Adıyaman ilimizin ve Kâhta’mızın sos yo ekonomik ve kültürel kalkınmasında etkin rol alan bir marka olmak için aralıksız çalışıyoruz. Arslan, bu ülkede var olan sorunlarla mücadele edebilmenin tek yolunun dil, din, mezhep ve cinsiyet ayrımı yapmadan eşitliğe ve özgürlüğe dayalı bir federasyon olduğumuzu haykırıyoruz” dedi. 
 
 
1000
icon
Misafir 25 Eylül 2021 00:15

Bu federasyonun yeri nerde bilen varmı bunlarda bir cacık olmaz insanları aldatmayin

0 0 Cevap Yaz
misafir 24 Eylül 2021 23:15

Bir okulu yönetemeyen ve okuldaki tüm öğretmenleri eğitime küstüren adamdan federasyon başkanı olamaz. Bu adam iki koyun güdemez. Koltuk sevdası hırsı ve tavan yapan egosuyla var olan dernekleri de darmadağın eder. . .

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat