• Diğer

Sultangazi

Zeydan Ustadan Dillere Destan Düğün

Sultangazi’nin tanınmış ailelerinden Refika – Zeydan Aydın çifti, görkemli bir düğün töreniyle yakışıklı oğlu Mehmet Aydın’ı evlendirdi. Gülden – Azmi Çelik çiftinin dünyalar güzeli kızları Dicle Çelik ile hayatını birleştiren Mehmet Aydın, hayatının en mutlu ve unutulmaz anlarından birini yaşadı.

Zeydan Ustadan Dillere Destan Düğün

Okunma: 16479

25 Kasım 2019 09:44
-A

+A

Sultangazi’nin tanınmış ailelerinden Refika – Zeydan Aydın çifti, görkemli bir düğün töreniyle yakışıklı oğlu Mehmet Aydın’ı evlendirdi. Gülden – Azmi Çelik çiftinin dünyalar güzeli kızları Dicle Çelik ile hayatını birleştiren Mehmet Aydın, hayatının en mutlu ve unutulmaz anlarından birini yaşadı.


 

Genç Çift Yeni Bir Hayata Yelken Açtı

Sultangazi’nin efsane kebapçısı Zeydan Usta’nın yakışıklı oğlu Mehmet Aydın, uzun zamandır tanıdığı Dicle Çelik Hanım ile dünya evine girerek yeni bir hayata yelken açtı. Sultangazi Belediyesi Sahra Sultan Düğün Sarayında gerçekleşen görkemli düğün, yılın düğünü olarak Sultangazi’nin gündemine damga vurdu. Törende çiftin nikahını Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun kıydı. Nikah şahitliğini AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel, Adıyaman Vakfı Başkan Yardımcısı Hamza Taşan ve çok değerli iş adamları yaptı. Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun tören sonrası çifte bir ömür boyu mutluluklar dilerken, ilk hediyelerini takdim etti.

 


Sultangazi’nin Nabzı Bu Düğünde Attı
 
İş, Spor ve siyaset camiasının tanınmış simaları, kusursuz geçen düğün töreninde Aydın ve Çelik ailelerini yalnız bırakmadı. Aynı zamanda nikahı kıyan Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel, İlçe Başkan Yardımcıları, Tüm Canbeyler Dernek Başkanı Abdulbaki Durmuş, Adıyaman İli Kahta İlçesi Dumlu Köyü Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Dernek Başkanı Hüseyin Kurkut, Kahta Federsyon Başkanı Av. Ali Yücel, Sultangazi Kurucu Belediye Başkan Yardımcısı Av. Hacı Orhan, Gaziantep, Adıyaman yöresinin tanınmış ses sanatçıları. Buradan ismini sayamadığımız sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kulüp başkanları ve binlerce davetli katıldı. 

         

 
Onlarca Davulcunun Şovu Büyüledi
 
Düğünde Davulcu ve zurnacıların gösterisi davetlileri büyüledi. Yüzlerce kişinin aynı anda çektiği halay, Sahra Sultan Düğün Sarayı adeta karnaval havasına büründü. Çoğu kişi bu muazzam anı fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirirken, ortaya çıkan görüntüler ise izleyenlerin yüzünde tebessüm oluşturdu. 


 
Dünürler Halay Çekti

Muhteşem düğünde , oğlan ve kız tarafı karşılıklı halay çekti. Zeydan Aydın ve Azmi Çelik pistte adeta döktürürken, davetliler dünürlerin bu coşkusuna alkışlarla tempo tuttu. Heyecan ve mutluluğu bir arada yaşayan Zeydan Aydın, gece sonunda yaptığı açıklamada “ Ailece çok mutluyuz. Huzur içerisinde güzel bir nikah ve düğün gerçekleştirdik. düğünümüze katılan dostlarımıza çok teşekkür ederim” dedi.


 
Abdurrahman Dursun Geç Çifte Saadetler Diledi

Nikahı kıyan Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, genç çifte iki cihanda aile saadeti diledi. AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu ve MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel Aydın ailesinin mutluluklarına ortak oldu.
Zeydan Usta Mutluluktan Kendinden Geçti

Birbirine çok yakışan çiftin mutlulukları görülmeye değerdi. Zeydan Aydın oğlu Mehmet Aydın’ın düğününde mutluluktan adeta kendinden geçti.


 

Dünürler Pistte Kurtlarını Döktü

Aylardır çocuklarının düğünü için hazırlık yapan dünürler, pistte kurtlarını dökerken adeta stres attılar. Dolarların havada uçuştuğu düğün töreninde çocuklar paraları toplamak için bir birleriyle yarıştı. 

 


 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku