• Diğer

Sultangazi

Zeki Görer, Ocak Diyince Ayaz Değil Kederi Gelir İlk Önce Aklımıza

Sultangazi Belediyesi Meclisinin Ocak ayı 1. Oturumu Meclis Başkan Vekili Hasan Esat İlhan Başkanlığında toplandı.

Zeki Görer, Ocak Diyince Ayaz Değil Kederi Gelir İlk Önce Aklımıza

Okunma: 2422

6 Ocak 2020 21:05
-A

+A

Sultangazi Belediyesi Meclisinin Ocak ayı 1. Oturumu Meclis Başkan Vekili Hasan Esat İlhan Başkanlığında toplandı.


 
Sultangazi Belediye Meclis salonunda gerçekleşen 2020 yılının ilk meclis toplantısı yaklaşık 2 saat sürdü. Gündem dışı söz alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sultangazi Belediye Meclis Sözcüsü Zeki Görer, yılın her ayında olduğu gibi Ocak ayının da bizlere getirdikleri ve bizlerden götürdükleri oldu. Tarih boyunca bu hep devam etti.  
 
Gündem dışı söz alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sultangazi Belediye Meclis Sözcüsü Zeki Görer, “Yılın her ayının olduğu gibi ocak ayının da bizlere getirdikleri ve bizlerden aldıkları oldu tarih boyunca..Ocak 1993.. Bazılarına sıradan bir tarih gibi gelebilir ama bizler için 26 yıldır Ocak diyince ayaz değil kederi gelir ilk önce aklımıza. Sadece bir gazeteci değil, bu coğrafyada yetişen en büyük değerlerden biri, onurlu, şerefli ve vatansever bir insan olan Uğur Mumcu hain bir suikast ile aramızdan ayrıldı. Kendisini buradan sonsuz bir saygıyla anıyorum.
 
Kendisini öldüren zihniyete şunu söylemek istiyorum. Belki cinayeti karanlıkta bırakmayı başardınız ama mumcu'nun zihinlerde yaktığı ışığı hiçbir zaman söndürmeyi başaramayacaksınız!
 
Yine 2007'nin 19 Ocağında Agos gazetesi önünde faşist bir katil tarafından katledilen, bu memleketi yürekten seven herkesin kişiliğine saygı duyduğu Hrant Dink'i saygıyla anıyorum. Faşizme inat kardeşimsin Hrant!
 
Öte yandan Memleket hasretiyle hayata gözlerini yuman, Antiemperyalist ve yurtsever bir şair olarak tüm dünyanın tanıdığı bir sanatçı olan Nazım Hikmet'i saygıyla anıyor, davet şiirinde bahsettiği gibi insanın insana kulluğunu yok edeceğiz, bir ağaç gibi tek ve hür bir yaşam hayalini gerçekleştireceğiz sana söz.
 
İyi ki doğdun Mavi Gözlü Dev! Toplumsal hafızamızda tarihi iz bırakan Sarıkamış Şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.. Yine Milli Şairimiz M. Akif Ersoy'u rahmetle anıyoruz... 2017’nin ilk saatlerinde yapılan terör saldırısı ile 39 yurttaşımız hayatını kaybetmiştir. Terörü lanetliyor ölenleri rahmetle anıyoruz” dedi.

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku