• Diğer

Sultangazi

Zeki Görer, CHP Örgüt Toplantısında Konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sultangazi Belediye Meclis Üyesi, CHP Grup sözcüsü Zeki Görer, 07. 02. 2020 Cuma günü İlçe Başkanlığı Konferans salonunda gerçekleşen Örgüt toplantısında konuştu.

Zeki Görer, CHP Örgüt Toplantısında Konuştu

Okunma: 2596

8 Şubat 2020 17:01
-A

+A

Görer’in konuşmasını olduğu gibi siz okurlarımızla paylaşıyoruz.
 
Sevgili Yol Arkadaşlarım
 
31 Mart’ta yapılan yerel yönetim seçimlerinden hemen sonra AKP’nin hazımsızlığıyla Yüksek Seçim Kuruluna yapılan itirazla birlikte 18 gün boyunca İlçe Yönetimim, Meclis Üyelerim, kadın ve gençlik kollarımızla birlikte 18 gün boyunca Hamza Yerlikaya Spor Kompleksinde nöbet tuttuk.
 
Bunun akabinde bizler, YSK tarafından iptal edilen 31 Mart yerel seçim sonuçlarından sonra 23 Haziran’a kadar bütün meclis üyelerimizle birlikte alanlarda gecemizi gündüzümüze katarak İlçe Başkanlığımızla beraber uyumlu bir şekilde Sultangazi’de çalmadık kapı, sıkılmadık, el dokunulmadık yürek bırakmadık.
 
Bunun ardından 23 Haziranda inandığımız o zafere hep beraber hepinizin emeği ile ulaştık. Ekrem Başkanı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı yaptık. “İnananlar kazanır sözünü bir kez daha hayata geçirmiş olduk”
 
Sevgili Yol Arkadaşlarım
 
Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediyesi Meclis Grubu adına konuşuyorum. Sultangazi’de 2 tane İYİ Parti, 9 Tanede Cumhuriyet Halk Partisi olmak üzere 11 tane meclis üyesi çıkarttık. Sosyal medya üzerinden tartışma yaratmak isteyenlere verilecek çok güzel cevaplarımız var. Sosyal medya üzerinden değil bu kürsüden konuşmaya arkadaşları davet ediyorum. Bizim gibi köklü bir partiyi sosyal medya üzerinden tartışmaya açmayı da uygunsuz bulduğumu buradan belirtmek isterim. “ Yeri geldiğinde Sultangazi’de liyakatsiz meclis üyelerinden dem vuranlara şu cevabı vermek istiyorum. Bizim Meclis üyelerimizin durumuyla ilgili açıklama yapayım. İçimizde Avukat arkadaşımız var, İktisatçı arkadaşımız var, Mühendis arkadaşımız var, Öğretmen arkadaşımız var, Kamu yönetimci arkadaşımız var. Ben ayrıca İlçe Yönetimimize teşekkür ediyorum. İlk kez bir kadın arkadaşımız meclis üyesi olarak seçildi. Ben sizin huzurlarınızda İlçe Başkanıma, yönetimine ve siz örgütüme teşekkür ediyorum.
 
Sevgili Arkadaşlarım, Sevgili Yoldaşlar
 
Bizler meclis üyeleri olarak sizlerden aldığımız oylarla, sizlerden aldığımız güvenle meclis üyesi seçildik. Bizler Sultangazi Belediyesinde sultangazi halkına yani kamu yararına olacak her şeye evet diyeceğiz. Sultangazi halkının ve kamunun yararına olmayan her türlü önergeyi ret ettik ve mücadelesini verdik.
 
Şunu da bilmenizi istiyorum. Bizler oradaki misyonu muhalefetimiz ilk başta yaşam biçimimiz ve ideolojimiz doğrultusunda orada bir siyasi hareket başlattık. Bizler orada yaptığımız her kararı sizlerin bizim arkamızdan bir kamuoyu oluşturacağınıza inanarak dik durduk ve dik durmaya devam edeceğiz.
 
Sevgili Yoldaşlarım
 
Bizler seçildiğimiz günden beri 31 Mart’tan sonra 30 tane soru önergesi verdik, yazılı ve sözlü olmak üzere. Bu yazılı ve sözlü önergeleri verirken Sultangazi’de kronikleşmiş örneğin tapu sorunundan tutun da eğitime kadar örneğin, ( okulların fiziki yapısı, derslik adeti, sınıf mevcudu, ücretli öğretmenleri ve yeni okulların yapılması için) birçok konuda Sultangazi halkının sorununu da göz önüne alarak soru önergeleri verdik. Aynı zamanda bazı mahallelerde lise olmadığını ve o mahallelerimizde Lise yapılması için arsa tahsisi konusunda yazılı ve sözlü önergeler verdik. verdiğimiz önergelerin takipçisi olacağız. Bizler CHP Meclis üyeleri olarak hiçbir mahalleyi gözetmeden 15 mahalleyi bir tutarak bizlere gelen sorunlar ve ilçemize gelen sorunları da göz önüne alarak çalışmalarımızı aksatmadan devam ettireceğiz. Unutmadan şunuda belirtmek isterim ki Grup Başkanımız Murat Poyraz’dır Grup Başkan Vekilimiz de Av. Mithat Çelik’tir. Grup Başkanımız,  Başkan Vekilimiz ve Meclis Üyesi arkadaşlarımız ile birlikte gelen sorunları masaya yatırıp yapılması gerekenleri ortak akılla çözüme ulaştırmak için soru önergeleri hazırlayarak meclise sunuyoruz” dedi. .

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

 Seyit Ateş’in Acı Günü

Seyit Ateş’in Acı Günü

10:27 - 29 Haziran 2020

 BASINA VE KAMUOYUNA!

BASINA VE KAMUOYUNA!

17:47 - 28 Haziran 2020

Ümit Doğan’dan 112 Hamlesi

Ümit Doğan’dan 112 Hamlesi

19:30 - 25 Haziran 2020

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku