• Diğer

Sultangazi

Zeki Görer, Ankara Katliamında Hayatını Kaybedenleri Andı

Sultangazi Belediye Meclisi’nde, bu hafta gerçekleşen birinci oturum ile Ekim ayı toplantıları devam etti.

Zeki Görer, Ankara Katliamında Hayatını Kaybedenleri Andı

Okunma: 3976

13 Ekim 2020 00:27
-A

+A

Sultangazi Belediye Meclisi’nde, bu hafta gerçekleşen birinci oturum ile Ekim ayı toplantıları devam etti.  
 
Sultangazi Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşen birinci oturuma Sultangazi Belediyesi ikinci Başkan Vekili İmdat Kamacı başkanlık etti. Meclis toplantısından önce kısa bir konuşma yapan Meclis ikinci Başkan Vekili İmdat Kamacı “ Meclis toplantımızın Sultangazi’mize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediyesi Grup sözcüsü Zeki Görer, Ekim ayı Meclis Toplantısında Demokrasi ve Barış Mitinginde yaşanan insanlık dışı katliamda hayatını kaybedenleri andı.
10 Ekim Ankara Katliamı’nda yaşamını yetiren 103 yurttaş için katliamın 5. yılında Ekim ayı ilk oturumunda, Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Grup sözcüsü Zeki Görer gündem dışı söz alarak 10 Ekim günü Demokrasi ve Barış mitingine katılmak üzere toplanan ve canlı bon banın patlaması sonucunda 103 vatandaşımızın hayatını kaybetmesini hatırlatarak “onları saygı ve şükranla anıyoruz” dedi.
Zeki Görer’in konuşmasını olduğu gibi yayınlıyoruz.
   
Sayın Başkan, Değerli Meclis Üyeleri
 
Bundan 5 yıl önce 10 Ekim günü Demokrasi ve Barış mitingine katılmak üzere toplanan Ankara Garı önünde ki vatandaşlarımıza dönük hain saldırıda hayatını kaybeden 103 vatandaşımıza Allah’tan rahmet yakınlarına sabır diliyoruz. Bütün barış emekçilerini saygıyla anıyor ve terörü bir kez daha lanetliyoruz.
 
Ermenistan uluslararası hukuk kurallarını ihlal ederek emperyalist güçlerin desteğini alarak Azerbaycan’a yönelik masum sivilleri hedef alan alçakça saldırısını şiddetle kınıyor, kardeş Azerbaycan halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, haklı davalarında yanlarında olduğumuzu hatırlatıyoruz.
 
2 Ekim Dünya Şiddete Hayır Gününde bizde
 Kadına Şiddete Hayır
 Çocuğa Şiddete Hayır
 Doğaya Şiddete Hayır
 Hayvanlara Şiddete Hayır
Her Türlü Şiddete Hayır,
Diyoruz.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku