• Diğer

Sultangazi

Yeniden Refah Partisi “ İstanbul Sözleşmesi İptal Edilsin”

Yeniden Refah Partisi Sultangazi İlçe Başkanlığı İstanbul sözleşmesinin iptaline yönelik basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına İlçe Başkanı Orhan Kara, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Hanım Kolları Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yeniden Refah Partisi “ İstanbul Sözleşmesi İptal Edilsin”

Okunma: 1104

15 Eylül 2019 08:38
-A

+A

Sultangazi Sultançiftliği Merkez Cami önünde yapılan basın açıklamasında Yeniden Refah Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Orhan Kara şu açıklamayı yaptı.   

Euzübillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim

Elhamdülillahi rabbil alemin vessalatü vessalamüala Rasulune Muhammedin ve ala alihi vesabbihiecmain

Basınımızın Güzide Mensupları

Saygıdeğer İstanbul’ lular

Çok kıymetli Sultangazi ’ li Hemşerilerim…

Peygamber  Efendimiz  (sav)  buyurmuşlardır ki;    Sizden biriniz bir  kötülük  görürse buna  eliyle müdahalebn etsin, Gücü yetmiyorsa  diliyle müdahale  etsin ,ona’da  gücü yetmiyorsa kalbiyle  buğz  etsin,işte bu imanın en zayıf  halidir.

Değerli basın Mensupları

Saygıdeğer  İstanbul’ lular

Çok  kıymetli  Sultangazi ’ li   Hemşerilerim…

Az  önce bahsettiğimiz hadisi şerif gereği , “İstanbul Sözleşmesinin” derhal  iptal  edilmesi talebi ile burada  toplanmış bulunuyoruz.
( 1 )

İslam’ın  son kalesi cennet vatanımız  Türkiye’ mizde  Zinanın suç olmaktan  çıkarılması ile başlayan  yozlaşma  süreci ,

                                                                                       Milletimizi, kendi  ruh  köklerinden  ve  sahih  İslam geleneğinden koparmıştır.

Siyonist  zihniyetin, son  kırk  yıldır aile birliğimize  yönelik  yıkım  çalışmaları,  Dizi filmler, Reklamlar  ve Animasyonlar  ile desteklenmiş ve İstanbul  sözleşmesi ile  zirve noktasına ulaşmıştır.

Nasıl ki ;

15 Temmuz da  yapılmak   istenen, hain ve kahpe  bir  darbe girişimiyse;

“İstanbul  Sözleşmesi” de, aile  yapımıza yönelik bir darbe girişimidir.

Nasıl ki ;

15 Temmuz  hain  ve kahpe   darbe  girişimi, Milletimizin cesareti ve  feraseti  ile  püskürtüldüyse. ( 2 )

“İstanbul Sözleşmesi” de

Sultangaziden’den  başlatılan  kıvılcım’ la  tüm Türkiye  sathına yayılacak  ve  İnşallah  iptal  edilecektir.

Muhterem Basın Mensupları…

Saygıdeğer   İstanbul’ lular…

Çok kıymetli  Sultangazi ’ li   Hemşerilerim…

Peki;

Nedir bu  “İstanbul   sözleşmesi”;

11 Mayıs 2011 tarihinde  İstanbul’da  imzaya açılan, TBMM tarafından  14 Mart  2012’de   kabul edilen,         1 Ağustos 2014 tarihinde’ de   yürürlüğe  giren Uluslararası  bir sözleşmedir.

Kısa adı  İstanbul  Sözleşmesi olan  metnin  uzun ismi, “Kadınlara Yönelik  Şiddet ve  Ev  İçi Şiddetin  Önlenmesi ve  Bunlarla Mücadele  Hakkındaki  Avrupa  Konseyi  Sözleşmesi”dir. Bu sözleşme toplumumuzun  temel değerlerini derinden sarsacak maddeler  içermektedir.

 

Yüce Rabbimiz Kuranı Kerimin’de 

Hucurat süresinin 13.ayetinde şöyle buyuruyor.( 3 )

“Ey insanlar, şüphe yok ki biz sizi bir erkekle bir dişiden yarattık”   Ayrıca ;

Zariyat suresinin 49. Ayetinde de Rabbimiz ;

“Düşünüp  ibret  alasınız diye her şeyden erkekli  ve dişili iki eş yarattık”  buyurmuştur.

Görünürde  şiddet  gören, ezilen, mahrum bırakılan ve sömürülen kadının  haklarını  savunmakla  ilgili  kalabalık maddelerden oluşan   bu  sözleşme, Aslında kesinlikle bu ulvi hedef  ve gayelerin  zerresini dahi  taşımamaktadır.

 Dikkat  ederseniz sözleşmenin başlığında, kadın  ya da erkek haklarından  değil,  toplumsal  cinsiyet  haklarından,  yani toplumdaki  tüm  cinsel eğilimlerin haklarından bahsedilmektedir.

Kadın,  erkek  ve  bir  üçüncü  cins olarak  diğerlerinin hakları ve toplumdaki   yerlerine vurgu yapılmaktadır.

 Eşitlik ilkesinden  dem vurularak, eşitlik ilkesi manipüle edilerek, tüm  cinsel eğilimlerin de eşit haklara sahip olması gerektiğine gizli  bir vurgu  yapılmaktadır.

Bunu  yapabilmek  için de  yöneticilerimize sözleşmeyi; Lütfen buraya  dikkatedelim!  "Üreme şartı olmaksızın toplumsal cinsiyet  eşitliği." şeklinde imzalatmışlardır.( 4 )

Başta  Evlilik  yapısını  bozan  bu  sözleşmeyi  saatlerce konuşarak eleştirilebiliriz

Sonuç olarak;

                                                                                    Bu vahim sözleşme birçok  Hristiyan  ülke de  dahi  kabul  görmemişken;

Müslümanların  son kalesi  olan ülkemizde  maalesef imzalanmıştır.                                                                      “Erkeklere  benzeyen  kadınlara  ve  kadınlara  benzeyen erkeklere Allah(cc) lanet etsin” Hadisindeki  lanetin muhatabı olmamak için;

Ülkemiz, derhal  bu sözleşmeye  attığı  imzayı  geri çekmelidir. Aklı  başında  tüm sosyal  bilimcilerimiz, kamuoyunu  ve tüm yetkililerimizi  bu  gizli  amaç  konusunda  bilgilendirmelidir.

Bu gizli Siyonist yıkım projesine son verilmeli ve derhal dur denilmelidir.

Yeniden  Refah Partisi olarak,  Sayın Cumhurbaşkanımız  başta olmak  üzere, Aile  Çalışma  ve Sosyal   Hizmetler Bakanı, Kabine  ve  diğer tüm  hükümet  yetkililerini, aynı  zamanda tüm siyasi partileri  bildirimizin konusu  olan “İstanbul  Sözleşmesi” ile ilgili önlem  almaya  ve  işbirliği ile beraber çalışmaya davet  ediyoruz.( 5 )

Ayrıca  konunun  her  platformda  yakinen  takipçisi  olacağımızı ve konuyla ilgili toplumumuzu bilgilendirme amacıyla imza kampanyası  başlattığımızı kamuoyuna saygılarımızla arz ediyoruz…

Basınımızın Güzide Mensupları

Saygıdeğer İstanbul’ lular

Çok kıymetli  Sultangazi’ li Hemşerilerim…

Katılım ve hassasiyetlerinizden dolayı şahsım ve  Yeniden Refah Partisi Sultangazi İlçe Başkanlığı   adına en kalbi duygularımla teşekkürlerimi sunuyorum sağ olun var olun.

 

                                                                                                                                                              Yeniden Refah Partisi  Sultangazi ilçe Başkanı

 Orhan  Kara

 
 

 

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
@ademcevik 21 Şubat 2020 00:05

#önceÂileyiKoru Yürüyüşü BasınAçıklaması 8Mart öğlen Tüm Camiler/MEYDANlar İstanbul FatihCamii Öğle KIYAMı Saraçhane Yürüyüş AileYıkanYasalar/SözleşmelerKalksın TCE 6284 Velayet NafakaHapsi ÇocukHacz EYS Faiz İçki Kumar Bağımlılık CEDAW İST/SÖZ https://twitter.com/AdaletPlatformu/status/1230597591697678342?s=20 chat.whatsapp.com/ErOC5yb5OeQG9ITC8b6z6P AileMeclisi.net AileHaklari.org CocukHaklari.org t.me/AileMeclisi t.me/insanHaklari www.iYi.org.TR YouTube.com/AileMeclisi Twitter.com/AdaletPlatformu www.is.gd/yKxgfr ToplumsalCinsiyetEşitliğiKİTABımız34TL 05327036115 HakSes.net

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku