• Diğer

Sultangazi

Yarcan Tan, Kayyumlarla Gözdağı mı Verilmek İsteniyor

Sultangazi Belediyesi Meclis Toplantısının Eylül ayı birinci oturumda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Yarcan Tan, Diyarbakır, Van ve Mardin Belediye Başkanlarının görevden alınmaları ile ilgili yaptığı konuşmada dikkatleri üzerinde topladı.

Yarcan Tan, Kayyumlarla Gözdağı mı Verilmek İsteniyor

Okunma: 1806

3 Eylül 2019 20:16
-A

+A

Diyarbakır, Van ve Mardin Belediye Başkanlarının görevden alınıp yerini kayyum atanmasını, anti demokratik bir uygulama olduğunun altını çizen CHP Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Yarcan Tan, “Alınan bu kararla İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyelerine gözdağı mesajımı verilmek isteniyor” dedi.
 
CHP Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Yarcan Tan’ın konuşmasını olduğu gibi yayınlıyoruz.
 
Sayın Başkan değerli Meclis Üyeleri

Cumhuriyetle yaşıt Cumhuriyet Halk Partisi mensuplarıyız. Aynı zamanda halkın oyları ile seçilmiş meclis üyeleriyiz. Yetki ve gücümüzü tamamen halktan almaktayız.

Bu bilinç ve sorumlulukla halkın her türlü sorunlarına çözüm odağı olacağız.

Kurucu parti Cumhuriyet Halk Partisi ülkeyi kurmanın dışında birçok devrimlere imza atmış ülkeyi yeniden inşa etmiştir.
Avrupa ülkelerinden önce Kadına seçme ve seçilme hakkı vermiştir.


Cumhuriyet Halk Partisi; haksız ve hukuksuz uygulamaların hep karşısında olmuştur.

Bu meyanda sayın genel başkanımız Adalet aramak için Ankara’ dan İstanbul a Adalet Yürüyüşü gerçekleştirmiştir.

Yakın siyasi tarihimizdeki olaylara baktığımızda Sayın Cumhurbaşkanı nın siyaset yasağı vardı muhtar bile olamaz deniyordu. %35 oy alınca demokratik kültür gereği onun yasağını partimiz kaldırmıştır.

İyi Parti nin seçimlere girmesini engellemek istediler partimizden 15 milletvekili oraya geçerek meclis grubu oluşturup seçimlere girmesindeki engeli önlediler.
Çoğulcu demokrasi adına Saadet Partisini meclise taşıyan Cumhuriyet Halk Partisinden başkası değildir.


Seçme ve seçilme hakkı dediğimizde geçtiğimiz günlerde Mahkeme Kararı olmadan Diyarbakır Van Mardin’in seçilmiş belediye başkanları görevden alınıp yerlerine kayyum atandı. Van kayyumu belediye meclisini de fesh ederek tüm yetkileri kendi elinde topladı.

Burada verilmek istenen mesaj şu dur. Biz daha önce İstanbulluların seçme seçilme hakkını elinden aldık seçimi hukuksuz yere iptal ettik, şimdi bu bölgede de halk bizi seçmediyse başkasını da seçmesine gerek yoktur. Seçtilerse onların hiçbir hükmü yoktur. Yarın İstanbul da Ankara da aynısını yaparız. Mesajı verilmek istenmektedir. Karar tamamen siyasidir.

Ülke iç barışını dinamitleyecek bu tür anti demokratik uygulamalardan kaçınıp dış politika ve ekonomiye yoğunlaşması gereken iktidar kendi halkıyla uğraşmaktadır.
Halkın iradesine saygı gösterilmelidir. Bu bağlamda Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün Yurtta Sulh Cihanda Sulh deyişiyle sözlerimi noktalarken,


Her Şey Çok Güzel Olacak diyorum.

Saygılar sunarım.

Yarcan TanFacebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku