• Diğer

Sultangazi

Ümit Doğan’dan Muharrem Orucu Mesajı

Gazi Mahallesi Muhtarı Ümit Doğan, bugün başlayan, Muharrem ayı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Doğan mesajında: “ Kerbela acısını iliklerimize kadar his ettiğimiz, Muharrem ayı boyunca tutulan Yas-ı Matem oruçları Hakk katında kabul olsun” dedi.

Ümit Doğan’dan Muharrem Orucu Mesajı

Okunma: 5672

20 Ağustos 2020 12:58
-A

+A

Gazi Mahallesinin genç, dinamik ve çalışkan muhtarı Ümit Doğan, bugün tutulmaya başlanan Muharrem ayı ve yas-ı matem orucu hakkında bir mesaj yayınladı.

 

Doğan mesajında, “ Bitmeyen yas, dinmeyen gözyaşı, unutulmayan acı, Muharrem ayı bizlere Ehl-i Beyt sevgisi ile acılardan uzak barış ve kardeşlik içinde bir yaşamın adıdır Kerbela. Soylu direnişin öyküsüdür, güçsüz olanın güçlüye karşı gösterdiği direnç, haklının haksızlığa karşı sürdürdüğü mücadelenin adıdır. Şah Hüseyin ve yarenlerinin haklılığına dayanan mazlumların gücüdür. Kerbela 10 Ekim 680’de yaşanıp bitmiş bir olay değil, kadimden bu yana sürdürülen olayın adıdır Kerbela.  Kerbela’nın acısını his ettiğimiz “ Muharrem ayı boyunca tutulan Yas-ı Matem oruçları Hakk katında kabul olsun” açıklamasında bulundu.  

 

 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku