• Diğer

Sultangazi

Sultangazi Malatyalılar Derneği Kuruldu

Sultangazi’de Malatyalıların sorununu çözmek için, kurucu üyelerin katılımı ile oluşturulan ve ortak akıl ile çözüm üretecek olan Sultangazi Malatyalılar Derneği kuruluşunu tamamlayarak çalışmalarına başladı.

Sultangazi Malatyalılar Derneği Kuruldu

Okunma: 1482

27 Haziran 2019 07:59
-A

+A

Derneğin kuruluşu ile ilgili bir açıklama yapan Sultangazi Malatyalılar Dernek Kurucu Başkanı Hadi Dursun, “ Derneğimizin asıl kuruluş amacı İstanbul’daki hemşerilerimizi bir araya toplamak iyi ve kötü günlerimizde bir arada olmaktır. Malatyalı olmak hepimizin ortak sevdası, ortak heyecanıdır. Bizi bir araya getiren bu sevdamızdır. Malatya’mızdan kilometrelerce uzakta da olsak o güzel kültürümüzü bu metropollerde yaşatmak, yeni nesillere aktarabilmek siz değerli hemşerilerimizin katkılarıyla olacaktır. Bu anlamda tüm hemşerilerimizi bir arada görmek birlik ve dayanışma içerisinde bulunmak hepimizi mutlu edecektir.   
 

Yapacağımız çalışmalarda genç nesillerimize bu kültür mozaiği içerisinde asıl kültürümüzü tanıtmak hepimizin görevi olmalıdır. Ortak akılla yapacağımız istişarelerde, iyi ve kötü günlerimizde düğünlerimizde, cenazelerimizde, bir birlerimizi yalnız bırakmamak olacaktır. Acımızı, sevincimizi paylaşmak hepimizi mutlu edecektir. Malatya’dan uzakta yaşamak bizi yalnızlığa mahkum etmemeli aksine bir birimize daha sağlam bağlarla bağlamalıdır” dedi. 
 
Sultangazi Malatyalılar Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Üyeleri şu isimlerden oluştu: Başkan Hadi Dursun, Kurucu Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Erdoğan, Ceyhun Dündar, Osman Athan, Recep Atabey, Abdullah Akmercan, Mehmet Eren.
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

 Seyit Ateş’in Acı Günü

Seyit Ateş’in Acı Günü

10:27 - 29 Haziran 2020

 BASINA VE KAMUOYUNA!

BASINA VE KAMUOYUNA!

17:47 - 28 Haziran 2020

Ümit Doğan’dan 112 Hamlesi

Ümit Doğan’dan 112 Hamlesi

19:30 - 25 Haziran 2020

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku