• Diğer

Sultangazi

Sultangazi Malatya Derneği İlk Kongresini Yaptı

Sultangazi Malatya Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği Venedik Salonda ilk kongresini gerçekleştirdi.

Sultangazi Malatya Derneği İlk Kongresini Yaptı

Okunma: 1114

23 Kasım 2019 13:57
-A

+A

Sultangazi Malatya Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği Venedik Salonda ilk kongresini gerçekleştirdi.

Merkezi Sultangazi Uğurmumcu Mahallesinde bulunan Malatya İli Sultangazi Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği Venedik Salon’da Saygı duruşu ve İstiklal Maşının okunmasının ardından, dernek üyelerinin katılımıyla birinci olağan kongresini yaptı.

Yaklaşık 2 ay önce kurulan Sultangazi Malatya Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanlığına dernek üyelerinin tamamının oyunu alan Hadi Dursun seçildi.


 
Hadi Dursun. Malatyamız Adına Güzel İşler Başaracağız  

Sultangazi Malatyalılar Dernek Başkanlığına seçilen Hadi Dursun, Venedik Salonda yaptığı konuşmada şunları dile getirdi. “ Yönetim Kurulu üyelerimizle aldığımız karar doğrultusunda Malatya Derneğimizi kurmuş bulunuyoruz. Malatya’mız adına çok güzel ve yararlı işler yapmak için hep birlikte yola çıktık. Siz değerli Malatyalı hemşerilerimizin adına güzel şeyler yapacağımıza inanıyoruz. Dernek üyelerimizin görüş ve düşünceleri bizler için bir referans ve yol haritası olacaktır. Yönetim kurulu üyelerimizle birlikte ortak aklı öne çıkartarak şeffaf ve hesap verebilir bir anlayışla hep birlikte hiç bir ayrım gözetmeden Sultangazi’de Malatya’mız için birlik ve beraberliğimizi daim kılmak için gayret göstereceğiz. Kongremizi onurlandıran sayın Belediye Başkanımız Av. Abdurrahman Dursun, MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel ve SAADET Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Hüseyin Aydoğan başta olmak üzere tüm katılımcılara sonsuz saygı ve sevgilerimi sunuyorum" dedi.
 

 
Özel, Dernekler Siyasi Partilerin Arka Bahçesi Olmamalı

MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel, yaptığı konuşmada “ Hiçbir derneğin siyasi partilerin arka bahçesi olmasını istemiyoruz” dedi. Özel, “ Tabela derneklerini gördükçe içimiz sızlıyor. Hadi Dursun kardeşimizi yakinen tanıdığımız için bu derneğin başarılı olacağına inanıyorum. Kongrenin Malatya’mıza ve Sultangazi’mize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.Aydoğan Derneğiniz Hayırlı Olsun

SAADET Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Hüseyin Aydoğan, Malatya derneğinin Sultangazi’ye ve Malatya’ya hayırlı olmasını diledi. Aydoğan, “ Dernekler bizler açısından önemlidir. Kültürlerin yaşatılmasında ilk sırada olan derneklerimiz görevlerini layıkıyla yerine getirdiği müddetçe en güvenilir kurumlardır. Ben Hadi Dursun Başkanımın nezdinde Tüm Malatyalı hemşerilerime başarılar diliyorum” dedi. Dursun, Herkesin Rengi Bellidir

Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel’in “ Dernekler siyasi partilerin arka bahçesi olmamalı” sözlerine atıfta bulunarak, “Ortada bir gerçeklik vardır. Herkesin rengi bellidir. Eğer bir insan Muhafazakârsa ne yaparsa yapsın ne söylerse söylesin onu bir yerlere yakıştırıyorlar. Bunun önüne geçemeziniz. Ondan dolayı bir şeyleri inkar etmek, doğruları dile getirmemek yanlış olur. Birileri bir şeyler söyler diye gerçeklerden kaçamazınız. Ben bu derneğin kuruluşunda emeği geçen tüm Malatyalı kardeşlerimi canı gönülden kutluyorum. Başarılarının daim olmasını diliyorum. Birinci olağan kongrenin Malatya’mıza ve Sultangazi’ mize hayırlı oğurlu olmasını diliyorum” dedi.Malatya Derneği’nin birinci olağan kongresi Hadi Dursun’un başkan seçilmesiyle sonlandırıldı.    

 Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku