• Diğer

Sultangazi

Sultangazi Esnafına Değil, Kocasinan Esnafına İhale Verildi

Sultangazi Belediye Meclisi’nde, bu hafta gerçekleşen ikinci oturum ile Eylül ayı toplantıları tamamlandı.

Sultangazi Esnafına Değil, Kocasinan Esnafına İhale Verildi

Okunma: 30877

13 Eylül 2020 14:02
-A

+A

Sultangazi Belediye Meclisi’nde, bu hafta gerçekleşen ikinci oturum ile Eylül ayı toplantıları tamamlandı. 
 
Sultangazi Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşen ikinci oturuma Sultangazi Belediyesi Birinci Başkan Vekili Av. Hasan Esat İlhan başkanlık etti. Meclis toplantısından önce kısa bir konuşma yapan Meclis Başkan Vekili Av. Hasan Esat İlhan, “ Meclis toplantımızın Sultangazi’mize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.


 
Gündem dışı söz alan Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediyesi Grup Başkan Vekili Av. Mithat Çelik önemli bir konuya parmak bastı.
 
“Sultangazi’de SANKO Sanayi sitesi varken, Sultangazi Belediyesinin araç, bakım, onarım ve tamir işleri Kocasinan sanayi sitesine neden ihale ediliyor” dedi.  
 
Sultangazi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü hizmet amaçlı kullanılan araç ve iş makinelerinin tamir bakım ve onarım (yedek parça dahil ) hizmet alımı işi 14. 07. 2020 tarihli yaklaşık maliyeti 576.972. 00 TRY  Sultangazi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ulaşım Hizmetleri Şefliği imzasıyla 150 günlüğüne ihale edilmiştir.


 
Elinizi vicdanınıza koyun, Sultangazi esnafına yazık değimli. Bu ilçede emek harcayan, bu ilçeye değer katan esnaflarımıza neden iş vermiyorsunuz da ta Kocasinan’a bu ihaleyi veriyorsunuz.
 
Belediye başkanıyla açılışa katlan, belediye başkan yardımcısıyla yakın ilişkisi bulunan Bir süre önce AK Parti yöneticilerle birlikte açılışlara katılan Bahçelievler, Kocasinan da bulunan sanayi sitesi başkanına bu ihalenin verilmesi hangi etik kurala uymaktadır. Burada anlaşılan hizmet amaçlı kullanılan araç ve iş makinelerinin tamir bakım ve onarım (yedek parça dahil ) hizmet alımı işi bir yandaşa gitmektedir” dedi.


Çelik konuşmasının devamında, “Sultangazi SANKO sanayi sitesi ve ilçede bulunan diğer esnaflara ihale yapılmadan bu araçların tamir onarım ve yedek parça temini gerçekleştirilebilinir. Sultangazi esnafı da bu durumdan faydalanabilir. Neden Sultangazi dışına bu ihale verildi” dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku