• Diğer

Sultangazi

Sultangazi’den Kaftancıoğlu’na Tam Destek

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu bugün 5 ayrı suçtan 17 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada 3. kez hakim karşısında. Kaftancıoğlu’na destek vermek amacıyla Çağlayan Adliyesinde Bulunan CHP Sultangazi İlçe Örgütü İl Başkanlarına sahip çıkıyor.

Sultangazi’den Kaftancıoğlu’na Tam Destek

Okunma: 1677

6 Eylül 2019 12:05
-A

+A

Gazetemize bir açıklama yapan CHP Sultangazi İlçe Başkan Vekili Kemal Avseren, "Kaftancıoğlu Davası, soruşturmanın başlatılmasından iddianamenin hazırlanmasına kadar baştan sona siyasi bir davadır. Cumhuriyet Halk Partisi üzerinden toplumsal muhalefete gözdağı vermek için açılan bu dava, ifade özgürlüğüne ve demokrasiye karşı açıkça bir darbedir” dedi.  

 

31 Mart Yerel Seçimleri'nde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde farklı siyasal kesimleri demokrasi çatısı altında buluşturan toplumsal ittifakın İstanbul başta olmak üzere büyükşehirlerde karşılık bulduğunu kaydeden Avseren, “Kaftancıoğlu hakkında böyle bir davanın açılmasının en büyük sebebi de İstanbul'da elde edilen siyasi başarıdır. AKP sandıkta bulamadığı karşılığı hukuk dışı yollarda aramakta ve demokratik siyasete müdahale etmeye çalışmaktadır” dedi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

 Seyit Ateş’in Acı Günü

Seyit Ateş’in Acı Günü

10:27 - 29 Haziran 2020

 BASINA VE KAMUOYUNA!

BASINA VE KAMUOYUNA!

17:47 - 28 Haziran 2020

Ümit Doğan’dan 112 Hamlesi

Ümit Doğan’dan 112 Hamlesi

19:30 - 25 Haziran 2020

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku