• Diğer

Sultangazi

Sultangazi’de İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri Kaçak Avcılığa Göz Açtırmıyor

Sultangazi’de Alibey Barajında kaçak avcılık yaptığı tespit edilen birçok kişi hakkında idari işlem başlatılırken, kaçak avcıların av malzemelerine el konuldu.

Sultangazi’de İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri Kaçak Avcılığa Göz Açtırmıyor

Okunma: 2055

1 Ocak 2020 15:35
-A

+A

Sultangazi sınırları içerisinde bulunan Alibey barajında yeni yıla girmeye hazırlanırken Alibey baraj gölünde kaçak avcılık yapıldığı tespit edilen kişiler hakkında işlem yapıldı.İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerince tespit edilen kaçak avcılara “ Su ürünleri kanunundaki kabahatler” kapsamında cezai işlem uygulandı.    

Son olarak Sultangazi sınırları içerisinde bulunan Alibey barajı açıklarında ve kıyısında balık avlayan kaçak avcılara yönelik denetimlerini sıklaştıran İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri yaptığı denetimler sonucunda bir gün içerisinde birçok kaçak avcı tespit etti.Su ürünleri kanunundaki kabahatler kapsamında haklarında işlem yapılan kişilere idari ceza için ilçe tarım müdürlüğünce işlem yapılırken, kaçak avcıların av malzemelerine el konuldu.


 
Sultangazi İlçe  Tarım ve Orman  Müdürlüğünün açıklaması şöyle:

 “Sultangazi İlçe Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğünün yürütmüş olduğu “Su Ürünleri Kaçak Avcılık Denetim Programı” kapsamında, Sultangazi İlçe sınırları içerisinde yer alan Alibey Baraj Gölü’nde denetim faaliyeti gerçekleştirildi.

        Sultangazi İlçe  Tarım ve Orman  Müdürlüğü ekipleri ile birlikte yapılan kaçak avcılık denetiminde Alibey barajının muhtelif noktalarına kadar denetleme yapılarak kontrol edilmiş söz konusu denetim ve kontrollerde, su ürünleri mevzuatı kapsamında kullanımı yasak olan misina ağlarının baraja atılmış olduğu tespit edilerek, ağlar toplandı. Ekipler, ağlara takılmış balıkları ve diğer canlıları da baraja bıraktı.         Sultangazi İlçe Tarım ve Orman Müdürü İsa TANRIVERDİ, yaptığı açıklamada, sürdürülebilirliğin sağlanması ve su ürünleri kaynaklarının korunmasının önemli olduğunu belirterek, yasak misina ağlarını kullandığı tespit edilen kişiler hakkında idari işlem başlatılacağını kaydetti.

        İhbarlarınızı veya şikâyetlerinizi Cimer veya Alo Gıda 174 üzerinden iletirseniz geri dönüşümü daha hızlı olacaktır. İlginize teşekkür ederiz” denildi.
 

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

 Seyit Ateş’in Acı Günü

Seyit Ateş’in Acı Günü

10:27 - 29 Haziran 2020

 BASINA VE KAMUOYUNA!

BASINA VE KAMUOYUNA!

17:47 - 28 Haziran 2020

Ümit Doğan’dan 112 Hamlesi

Ümit Doğan’dan 112 Hamlesi

19:30 - 25 Haziran 2020

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku