• Diğer

Sultangazi

Sultangazi'de 25 Yıldır Çözülemeyen Ulaşım Sorunları Çözülmeye Başlanıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sultangazi İlçe Başkanlığı ulaşım sorununu çözmeye başladı. 25 yıldır çözülmeyen ulaşım sorunu, yapılan gayretli çalışmalar neticesinde çözülüyor.

 Sultangazi'de 25 Yıldır Çözülemeyen Ulaşım Sorunları Çözülmeye Başlanıldı

Okunma: 2394

30 Eylül 2019 12:05
-A

+A

Daha önce yaptığımız haberlerde CHP Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz ve kurmaylarının toplu taşıma ve ulaşım sorununun çözümü için var gücüyle çalıştıklarını aktarmıştık. O çalışmalar meyvesini vermeye başladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Toplu taşıma ve ulaşım daire başkanlığıyla yapılan görüşmeler neticesinde soruna köklü çözümler getiriliyor. İlçe Başkanı Murat Poyraz, yaptığı açıklamada şunları söyledi.


 
“ İlçemizdeki ulaşım sorunlarının çözümü için tüm gayretimizle çalışıyoruz, Ulaşım sorunlarının tamamının çözüme kavuşturulması için de çalışmaya devam edeceğiz.


 
Bölgemizde, halkımızın şikayet ve talepleri doğrultusunda,  duraklarda yapmış olduğumuz çalışmaları büyükşehir belediyemizin Ulaşım Hizmetleri daire başkanlığına, ulaştırmamız ve görüşmelerimiz neticesinde, sorun yaşanan ve yetersiz ola hatlarda sorunun çözümü için Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından,  gerekli çalışmaları yapılarak, ilk etapta seferleri yetersiz olan 38 Z Zübeyde Hanım Mahallesi Beyazıt hattının ekim ayı İtibarı ile sefer sayısı artırılacak. 88 A Yunus Emre Mahallesi Yenikapı hattında yaşanan sıkıntılar ekim ayı itibari ile gerekli düzenlemeler yapılarak yaşanan sorunlar çözüme kavuşturulacak.
 

 
36 T Taksim hattının Cumhuriyet Anadolu Lisesi önünden geçtiği için özellikle bu hattı kullanan öğrencilerimiz ulaşım sorunu yaşayarak sabah derslerine geç gitmek zorunda kalıyorlar. Öğrencilerimizin bu mağduriyetini gidermek için
Sabah 08.20'de başlayan derslerine zamanında gidebilmeleri için 36 T Taksim Cebeci hattına ekim ayı itibari ile  07.40 ve 07.50 saatlerine ek seferler konulacaktır. 49 GB Baraj Yolu hattında, sabah ve akşam saatlerinde  yolcu yoğunluğu nedeniyle yaşanan sorunlar ekim ayı itibari ile çözüme kavuşturulacak ve gün içersinde 09.20 - 15. 50 saatleri arasında ulaşım hizmeti vermeyen,  49 BG Baraj Yolu hattı gün içersinde kesintisiz hizmet vererek, gün boyu seferleri Ekim ayı itibari ile başlayacaktır.


 
İlçemizdeki diğer hatlarla ilgili çalışmalarımız devam etmektedir. Önümüzdeki günlerde özellikle 36 L Beşiktaş hattının tüm seferlerinin, Gazi Mahallesinden geçerek gün içersinde kesintisiz olarak ulaşımı sağlaması için İBB Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığımızla çalışmalarımız ve görüşmelerimiz devam etmektedir. Yine halkımızdan gelen yoğun talepler üzerine Maslak,  Göktürk Kemerburgaz gibi birçok hattın ilçemizde ulaşım hizmeti vermesi için gerekli çalışmalarımız ve görüşmelerimiz devam etmektedir. Sorunların çözümü için halkımızın Ekrem İmamoğlu başkanımıza ve bizlere güvenmesini istiyoruz. Sorunların çözümü için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz,  halkımızın özlediği Sosyal Demokrat anlayışla, Derman Belediyecilik hizmetini Ekrem İmamoğlu başkanlığında Sultangazi'ye ve 16 milyon İstanbulluya göstereceğiz” dedi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Sultangazili 30 Eylül 2019 14:04

CHP hep gazi halkına çalışmış. Hiç diğer tarafa bakmamış. Ulaşım sorunu asıl T4 hattından Kabataş ya da Cevizlibağ'a giden yolcuların 2 biletle pahalı gitmesi. Taksime Eski Edirne asfaltı üzerinden otobüs olmadığından vatandaşın yine 2 biletle pahalı gitmesi. Yine Ahmet Yesevi üzerinden Beyazıt ve Şişli'ye sefer konulmaması bunlar sorun değil. Çalışın Gaziye o sizin için yeter değil mi ? Ayrıca gece 24'ten sonra Sultangazi'ye toplu taşım aracı çalışmadığından ulaşımın imkansız olması.. Bunlar sorun değil değil mi.

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku