• Diğer

Sultangazi

Sultangazi Belediyesi Pazar Yerini Değiştirdi Esnaf Tepki Gösterdi

Sultangazi Belediyesi’nin Pazar yerini değiştirmesi kararına tepki gösteren pazarcı esnafı kapalı Pazar alanında protesto eylemi gerçekleştirdi.

Sultangazi Belediyesi Pazar Yerini Değiştirdi Esnaf Tepki Gösterdi

Okunma: 2357

1 Ekim 2019 19:30
-A

+A

Sultangazi Belediyesi 15 Bin 800 metrekare alan üzerine kurulu yeni kapalı Çarşamba Pazarı 2 Eylül günü hizmete açılıyor. Açılışa bir gün kala O Caddesi üzerine inşa edilen yeni pazar yerine taşınma kararına karşı çıkan Uğurmumcu Mahallesi’nde kurulan Çarşamba semt pazarı esnafı yeni kapalı Pazar alanına gitmeyeceklerini ve direneceklerini söyledi.


Uğurmumcu Kapalı Pazarı içerisinde toplanan pazarcı esnafından oluşan kalabalık grup basın açıklaması yaparken, Grup adına Hüseyin Kuzu, açıklamalarda bulundu. “Çıksınlar kamuoyu araştırması yapsınlar, halkta bu pazarı istemiyor. Çarşamba pazarında 15 metre kare olan yerimiz burada 10 metrekareye düşürülmüş. İki tahta arasındaki boşluktan kamyonların geçmesi imkansız, çok dar. Üç tane vatandaş yan yana yürüyecek durumda değil.


 
Kapalı Pazar alanı güzel bir yer ama yerleşim yerinden uzak ve pazara elverişli bir yer değil. Pazar alanı içerisindeki bize ayrılan alan çok küçük. Araçlarımızla malımızı içeri getirmek neredeyse imkansız. Bizler semt pazarı esnafı olarak yarın bu olumsuz durumu protesto etmek amacıyla tezgâhlarımızı açmayacağız” dedi.

 


 Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
miray 2 Kasım 2019 02:02

kime ne zarari vardi pazarcilarin yaziklar olsun

Cevapla
Murat 28 Ekim 2019 19:27

Milletten kopuk yaşadıkları için, milletin ne istediği ne talep ettiği umurlarında değil. Pazarın taşınması ile o kadar yolu gitmek delilik ve aptallık olacağından pazara gidemeyeceğim. Gidipte marketlerde kazıplanıp üç kuruş parayla geçinmeye çalışıcaz. Fakiri ne zaman düşündüler ki zaten bunların icraatları hep köprüyü geçene kadar. Sonra gelsin zamlar. Bu milleti bir kere kandırdığınızda bu millet sizi unutmaz

Cevapla
isimsiz

Senin gibi beyinsizler marketlerden kazıklanır. Neden markettekiler seni kazıklasın adamlar ne kadar vergi veriyor devlete peki pazarcılar ne veriyor ? Benim babaannem de eski pazar yerinde oturuyor 70 yaşında akşamları camları kapatıyor nedeni ise pazarcılar çöplerini oraya atması..

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku