• Diğer

Sultangazi

Sultangazi Belediyesi Önünde Protesto

Kamyonetlerle mahallelerde sebze meyve satan seyyar satıcılar, zabıtanın kendilerine haksız ceza kestiği gerekçesiyle Sultangazi Belediyesi önünde protesto eylemi gerçekleştirdi.

Sultangazi Belediyesi Önünde Protesto

Okunma: 1666

11 Temmuz 2019 20:27
-A

+A

Kamyonetleri ile Sultangazi Belediyesi önüne gelen seyyar satıcılar kasa kasa domatesleri yerlere saçarak durumu protesto etti. Sultangazi Belediyesi zabıta ekipleri kabahatler kanununa göre gürültü kirliliğine neden olan seyyar satıcılara cezai işlem uyguladığı gerekçesiyle 20’ye yakın satıcı Sultangazi Belediyesi önünde eylem gerçekleştirdi.

Sultançiftliği Atatürk Bulvarı üzerinde bir araya gelen seyyar satıcılar, buradan başladıkları eylemlerine Sultangazi Belediyesi önüne kadar devam ettiler. Burada bir açıklama yapan seyyar satıcılar Mahallelerde bulunan manav ve market sahiplerinin kendilerini şikayet ettiğini dile getirdi.

Sultangazi Belediyesine bağlı zabıta ekiplerinin manav ve marketçilerin şikayeti üzerine kendilerine yüksek cezalar kesildiğini ifade etti. Yaz sezonunun gelmesiyle birlikte bahçelerinde yetişen domatesleri ucuza halkla buluşturduklarını ifade eden bir satıcı. “ Bizde kimsenin rahatsız olmasını istemeyiz. Biz ekmeğimizin peşindeyiz” dedi.

Seyyar satıcılar kamyonetleri ile Sultangazi Belediyesi önüne getirdiği domatesleri yerlere saçtı. Kimi zaman domatesleri belediye binasına doğru fırlatan satıcılar ile kolluk güçleri arasında gerginlik yaşandı. Kolluk güçleri ile seyyar satıcılar arasında yaşanan gerginlik sonrası 20 kişi gözaltına alındı.

 

 

 

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku