• Diğer

Sultangazi

SULTANGAZİ BELEDİYESİ'NDEN COVİD-19 VİRÜSÜ İÇİN SKANDAL AFİŞ

İnsan hayatını tehdit eden Covid-19 salgını dünya genelinde hayatı durma noktasına getirmişken AKP, iktidar gücüyle kendini dayatmaya devam ediyor. Şimdiden on binlerce insanın yaşamını yitirdiği salgın, etkisini arttırarak sürerken AKP, farklı mekanizmalarıyla krizi fırsata çevirme gayretinde.

SULTANGAZİ BELEDİYESİ'NDEN COVİD-19  VİRÜSÜ İÇİN SKANDAL AFİŞ

Okunma: 2677

31 Mart 2020 14:02
-A

+A

İnsan hayatını tehdit eden Covid-19 salgını dünya genelinde hayatı durma noktasına getirmişken AKP, iktidar gücüyle kendini dayatmaya devam ediyor. Şimdiden on binlerce insanın yaşamını yitirdiği salgın, etkisini arttırarak sürerken AKP, farklı mekanizmalarıyla krizi fırsata çevirme gayretinde. 

 
Korona virüsünün  ülkemizde etkisini göstermeye başladığı günlerde önce seçilmiş HDP'li Belediyelere İç İşleri Bakanlığı'nca kayyum atandı. Salgının ülkemiz çapında yayılma hızının yükseldiği hafta bu kez Ulaştırma Bakanlığı, İstanbulluların büyük kısmının onaylamadığı Kanal İstanbul projesi köprü ihalelerini gerçekleştirdi. Salgınla mücadele adına açıkladığı paketlerle bir avuç sermayedara şirin görünmeye çalışan iktidar, üstünden siyasi rant elde edemeyeceği herhangi bir alan olmadığını bir kez daha ortaya koydu. Nitekim Sultangazi Belediyesi geçtiğimiz hafta ilçe genelinde bilboardlara astığı Covid-19 temalı afişlerde "Evde Kal Sultanşehir" ifadesini kullandı. Sultangazi Belediyesi'nin bizzat Sultangazi'ye astığı afişlerde "Sultanşehir" adıyla anılan hayali bir ilçeye ve onun ahalisine seslenmesi hem vahim hem de komik bir durum oluşturmaktadır. Halk sağlığı adına bu kadar hayati bir meselede dahi, yerel belediye hakim siyasi anlayışının bir pratiği olarak yangın görünce mal kaçırma telaşını gizleyememiştir. 

 
Sultangazi İlçesi, ismini 2008 yılında Gazi Mahallesi ve Sultançiftliği'ne bağlı mahallelerin birleştirilmesi neticesinde almıştır. Bir süredir ilçe halkının tasarrufu dışında alttan alta Sultanşehir ismini dillendiren yerel idare, Covid-19 virüsünü bu gayrı ahlaki tutumlarını somutlamak için fırsat bilmiştir. Gazi Mahallesi isminin ilçenin adından söküp alınma çabası, hele de bunu dünyayı kasıp kavuran bir pandemi vakası sırasında kaynatma gayreti utanç vericidir. 

 
Yaşamsal faaliyetlerini sürdürebilmek için işe gitmek zorunda olan milyonları "evinde tutma" sorumluluğundan kaçıp "Evde Kal" demek samimiyetsizliktir. Çalışan dar gelir grupları, virüse karşı verdiği yaşam mücadelesinde AKP tarafından ortada bırakılmıştır. 
 
Halkın seçilmiş Belediye Başkanları'yla, deprem bekleyen bir şehri ikiye bölecek kanallarla ve isim değişiklikleriyle değil halk sağlığıyla ilgilenin. Hiç olmazsa bütün insanlığın hayatta kalma mücadelesi verdiği böylesi bir dönemde diliniz ve teamüllerinizdeki kibirden sıyrılın.

Kemal Avseren 
CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku