• Diğer

Türkiye

Serdar Çekiç, Maganda Kurşunuyla Hayatını Kaybetti

Serdar Çekiç evinden İSTOÇ’taki iş yerine gitmek için TEM’de seyir halindeyken motosikletli bir magandanın silahlı saldırısı sonucu 13 kurşunla hayatını kaybetti.

Serdar Çekiç, Maganda Kurşunuyla Hayatını Kaybetti

Okunma: 2254

2 Kasım 2019 21:15
-A

+A

Serdar Çekiç evinden İSTOÇ’taki iş yerine gitmek için TEM’de seyir halindeyken motosikletli bir magandanın silahlı saldırısı sonucu 13 kurşunla hayatını kaybetti.
 
3 Temmuz sabahı silahlı saldırı sonucu öldürülen Serdar Çikiç’in ablası Aslı Çekiç Akyar’ın kaleminden yürekleri burkan mektubu siz okurlarımıza olduğu gibi aktarıyoruz. 
 
 
Kardeşim Serdar Çekiç nasıl öldürüldü!
 
3 Temmuz sabahı her gün olduğu gibi yine kardeşimle işe gitmek için yola çıkmıştık. İşyerimiz İstoç’ta olduğu için otobandan gidiyorduk. Yüzyıl Köprüsü'ne geldiğimizde adını daha sonra öğreneceğimiz Hasan Saytal motorsikleti ile emniyet şeridinde seyir ederken aniden önümüze çıktı. Kardeşim Serdar Çekiç arabanın içinden elini kaldırarak "ne yapıyorsun" dedi. Bunun üzerine Hasan Saytal kardeşime küfür nitelikli el hareketleri yaptı. Ben arabada "boş ver kardeşim biz yolumuza bakalım" dedim ve yolumuza devam ettik. Dönüp arkamıza bakmadık bile.
 
Ama bu trafik magandası bizi İstoç mevkiine kadar takip etmiş. Biz seyir halindeyken motorsikleti önümüze kırdı... Motorsiklet yere düşünce hepimiz korkup arabadan indik. Hasan Saytal'ın bir şeyi yoktu ayağa kalmaya çalışıyordu, ben kardeşimi aldım arabaya doğru yöneldik. O sırada Hasan Saytal silahını çıkarmış ateş etmeye başlamıştı. Onu engellemeye çalıştığım için elimden tutan Hasan Saytal’a defalarca yalvardım!!"Yapma Allah aşkına yapma" dedim."Kardeşimin iki tane evladı var" dedim ama KATİL beni dinlemedi. Defalarca beni yere fırlattı kardeşime 13 kurşun sıktı. Baktım kaçıyor "dur!" dedim peşinden gittim. Bana parmak salladı ve silahını doğrulttu, tetik çekti ama mermisi bitmişti KATİL HASAN SAYTAL’ın.
 
Sonra ne mi oldu kardeşim Serdarım öldü! İki evladı boynu bükük, yetim kaldı. Sorarım şimdi size; bireysel silahlanma ve trafik magandalığı daha kaç canı yakacak, kaç çocuğu babasız, bırakıp kaç yuvayı yıkacak!
 
KATİL HASAN SAYTAL'ın 5-10 yıllık cezalarla kurtulmaması, başka Serdarların ölmemesi için sesimize ses olur musunuz?
Aslı Çekiç Akyar

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku