• Diğer

Sultangazi

Sennur Sırbudak, CHP Kadın Kolları Başkanlığına Adaylığını Açıkladı

Sultangazi Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Sennur Sırbudak, yapılacak ilçe Kadın Kolları Kongresinde Sultangazi CHP Kadın Kolları Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Sennur Sırbudak, CHP Kadın Kolları Başkanlığına Adaylığını Açıkladı

Okunma: 3703

20 Aralık 2017 16:41
-A

+A

Sırbudak, İktidar partisinin kadına reva gördüğü Muhafazakar, gelenekçi, ve cinsiyetçi bir tutumla kadını gerçek benliğinden uzaklaştırıp eve kapatmak, “ Doğum yapan, çocuk bakan sadece annelik” üzerinden bedensel bir işleve tanımlama ve böylece emeğini değersizleştirme, güvensiz çalışma koşulları ile işsizliğe mahkum etme girişimlerine karşın, biz cumhuriyet Halk Partisi Kadın kolları olarak, yaşamın her alanında örgütlü şekilde ezilen, horlanan, baskı altına alınan tüm kadınlarımızı Türkiye’de özgürlükçü, laik bir demokrasinin oluşması ve sürdürülmesi için en önemli olanağı sağlayacağız.Biz Cumhuriyet Halk Partili kadınlar olarak toplumsal yaşamı sürdürülmez hale getiren şiddet ve çatışma ortamına karşın, barış, demokrasi, özgürlük ve adalet istiyoruz. Sokak ortasında insafsızca katledilen, akraba ve eşleri tarafından infaz edilen, kadına şiddete dur diyoruz. Kadın olmalarından dolayı uğradıkları şiddet ve öldürümlere karşı her yerde örgütlü şekilde mücadele edeceğiz. Gerek Sultangazi’de gerekse İstanbul’da ses getirecek büyük projeleri hayata geçireceğiz. Bu mücadelelerin en etkin ve en önemli odaklarından birini, Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları  olacaktır.  

 


Bir kadın, bir siyasetçi, bir insan olarak kadın haklarına saygılı, emeğe değer veren. Hak hukuk ve özgürlüklere sonuna kadar bağlı olduğum için bu göreve adayım. Kadın yoldaşlarım ile birlikte aynı kulvarda mücadele ettiğim erkek arkadaşlarımla Cumhuriyet Halk Partisini hem yerelde hem de genelde iktidara taşımak için adayım.
 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Şehriban karahan 20 Aralık 2017 20:34

Tebrikler hayırlı olsun başarılar dilerim Allah yolunu açık etsin CHP varsa herkes için var

Cevapla
 Seyit Ateş’in Acı Günü

Seyit Ateş’in Acı Günü

10:27 - 29 Haziran 2020

 BASINA VE KAMUOYUNA!

BASINA VE KAMUOYUNA!

17:47 - 28 Haziran 2020

Ümit Doğan’dan 112 Hamlesi

Ümit Doğan’dan 112 Hamlesi

19:30 - 25 Haziran 2020

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku