• Diğer

Sultangazi

Nihat Demir, 1999 Depreminde Hayatını Kaybedenleri Andı

Sultangazi Belediyesi Meclis Toplantısının Eylül ayı birinci oturumda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Mühendis Nihat Demir, yaptığı konuşmada dikkatleri üzerinde topladı.

Nihat Demir, 1999 Depreminde Hayatını Kaybedenleri Andı

Okunma: 797

2 Eylül 2019 19:45
-A

+A

17 Ağustos 1999 depremi sonrası yeterli tedbirlerin alınmadığını, gerekli çalışmaların yapılmadığını dile getiren Mühendis Nihat Demir, 17 Ağustos depreminde hayatını kaybedenleri saygıyla anarken, olası yeni bir depremde gerekli tedbirlerin alınması için tavsiyelerde bulundu. Demir’in konuşmasını olduğu gibi yayınlıyoruz.
 
 
Sayın Bașkan Değerli Meclis Üyeleri,
 
17 Ağustos 1999 depreminin 20. Yılında bu depremde yaşamını yitimiș insanlarımızı saygıyla anıyor, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz.
 
Türkiye bilim adamları 1948 yılında Kuzey Anadolu Fay hattını buluyor ve bütün hükümetleri ve yöneticileri bu hattın üzerinde sanayi ve konut yerleşimleri kurulmaması yönünde uyarıyor. Bu uyarıların dikkate alınmamasından 50 yıl sonra 1999 depreminde on binlerce can kaybı veriliyor.
 
Sultangazi de ve İstanbul da yeni imara açılacak yerlerle ilgili çok detaylı jeolojik çalışmalar yapılmalı ve  imara açılması uygunsa karara bağlanmalıdır.
 
Mevcut yapı stokumuzda riskli bulunan yapılar güçlendirilmeli yada yenilenmelidir.
 
 
İlçemizde belirlenen afet toplanma alanlarının altyapısı yani elektriği, suyu, pis su gideri tamamlanmış olmalı, çadır ve konteynır kurulumuna hazır halde bulunmalıdır.
 
Deprem sonrası afet organizasyonuna ilçe belediyemiz ve büyükşehir belediyemiz hazırlıklı olmalıdır.
    
Depremler doğa olaylarıdır, afete dönüşmemelid

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku