• Diğer

Sultangazi

Murat Poyraz adaylığını açıkadı

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Sultangazi İlçe Başkan yardımcısı Murat Poyraz, ilçe başkan adaylığını açıkladı.

Murat Poyraz adaylığını açıkadı

Okunma: 3436

16 Eylül 2017 20:48
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İlçe binasında düzenlenen toplantıyla adaylığını açıklayan Murat Poyraz’a parti üyeleri büyük ilgi gösterdi.
Poyraz, Sultangazi Cumhuriyet Halk Partisi ilçe örgütünü halkımızın ikinci evi yapacağım dedi. Göreve geldiği takdirde CHP’sinin kapısının herkese açık olacağını belirtti.
Poyraz’ın adaylık açıklamasına Belediye Meclis Üyesi Mimar Haluk Bozkurt, Karcan Beton yönetim Kurulu Başkanı Ercan Karabayır, Gazi Mahallesi Muhtarı Nevzat Altun ve çok sayıda partili katıldı.  
Murat Poyraz; “Değerli ilçe başkanım, değerli yönetici arkadaşlarım, değerli partili yoldaşlarım, mahalle muhtarlarım, belediye meclis üyelerim, değerli basın emekçileri zaman ayırıp buraya kadar gelip bizlere eşlik ettiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum.
Bildiğiniz gibi bir önceki dönem yapılan kongrede Sayın Mustafa Tiryakioğlu'nun başkanlığında yönetici olarak görev aldım.

 
Sultangazi ilçesinde partimizin, ülkemizin ve çocuklarımızın yarınları için tüm gücümüzle çalışarak mücadelemizi sürdürdük. Geçirdiğimiz referandum sürecinde kapı kapı dolaştık, lokmalar dağıttık, bildiriler dağıttık Pazar Pazar, kahve kahve, sokak sokak, cadde cadde çalıştık.
 
Afişler astık elimizden gelen ne varsa şahsım ve partim adına yaptığımı düşünüyorum.
Nihayetinde Sultangazi ‘de referandum seçim sonuçlarımız gelecek için bize umut vermiştir. Hayır, oyları yaklaşık yüzde 40'a yakın bir oy almıştır. Buda Sultangazi ‘de yaklaşık 120 bin insanın AKP iktidarından memnun olmadığının bir göstergesidir. Sultangazi ‘de çalışarak, kapı kapı dolaşarak, yani referandum sürecindeki gibi bir çalışma yapılarak iktidar olabiliriz.
Şahsım ve birçok arkadaşım ile Sultangazi ‘de ki bu umut ışığını gördükten sonra, üzerimize daha fazla sorumluluk almamız gerektiğini ve bu yolda var gücü ile çalışacak, zamanını ayıracak, organize olacak ekipler oluşturulmalı sonucuna vardık.
Sultangazi ‘de alınan yüzde 40 oya sahip çıkmak, alınan oyu daha da arttırmak ve siz değerli partili yoldaşlarımın ilçe binamızı 2. Eviniz yapmak için, Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi ilçesinde ilçe başkan adayı olduğumu bildirmek istiyorum.
İlçe başkan adaylığımı açıklayacağım en uygun yerin ilçe binamız olduğuna karar vererek sizleri buraya davet ettik.
Bu bir bayrak yarışıdır değerli yoldaşlarım bunun bilincinde olarak seçimi tamamlamak istiyoruz. Kim partimizi 1 adım öne götürecekse o gelsin istiyorum. Bende bu inanç doğrultusunda aday oluyorum.
Ben Sultangazi ‘de partimizi 1 adım ileri götürmek istiyorum tabi ki siz değerli cumhuriyet halk partililer sayesinde olacaktır. Çünkü ben veya bir başka arkadaşımız başkan olduğunda tek başına bir şey yapma gücü yoktur. Bu partiye gönül vermiş, oy vermiş her bireyin üzerine büyük sorumluluklar düşmektedir.
Ben inanıyorum ki önümüzde ki dönem Sultangazi için güzel çalışkan, özverili, bir cumhuriyet halk partisi olacaktır. Kaybedenin gerçekten olmadığı bir seçim olsun istiyorum. Bu bayrak yarışında tabi ki başka adaylarda olacaktır.
 
Seçilemeyen adayın ve onu destekleyen, birbirinden değerli cumhuriyet halk partililer, seçim bittikten sonra suya sabuna karışmama alışkanlıklarını sizce de bir kenara bırakma zamanı gelmedi mi?
Dönemlere baktığımızda seçilmeyen aday ve birçok destek veren üye bir dahaki seçime kadar ilçenin kapısını dahi açmamış.
Böyle iktidar olma şansımız yok sevgili yoldaşlarım. Birlik, beraberlik içinde mücadele etmeliyiz. Mahallelerde, ilçemizde daima tüm üye ve seçmenler ile dirsek temasında olmak zorundayız. Mahalle toplantıları örgüt toplantıları mutlaka düzenli zaman aralıklarında yapmalıyız.
Kadın kolları, gençlik kolları, ilçe komisyonları ile barışık olmalıyız. Birlikte hareket etmeliyiz. Partimize küskün, kırgın üyemiz ve seçmenimizin kalmaması için var gücümüzle çalışacağız.
15 mahalle deki üyelerimize dokunmak için daima sokaklarda olacağız. Başarılı, çalışan, üreten her alanda örgütümüzün yanında olan ve partimizin başarısı için mücadele veren bir cumhuriyet halk partisi ilçe başkanı olacağım.
İlçemiz için yıllardır kira ödüyoruz ve ben diyorum ki ilçe başkanı seçilirsem yönetim kadrom ve tüm alt birimlerimiz ile önceliğimiz ilçe binasını almak olacaktır.
Emin olun ki bunu yapabilecek kaynak var sevgili yoldaşlarım. Yeter ki isteyelim mücadele verelim, uğraşalım” dedi.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

 Seyit Ateş’in Acı Günü

Seyit Ateş’in Acı Günü

10:27 - 29 Haziran 2020

 BASINA VE KAMUOYUNA!

BASINA VE KAMUOYUNA!

17:47 - 28 Haziran 2020

Ümit Doğan’dan 112 Hamlesi

Ümit Doğan’dan 112 Hamlesi

19:30 - 25 Haziran 2020

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku