• Diğer

Sultangazi

Murat Poyraz, Bu Dönem’de CHP Sultangazi İlçe Başkanlığına Aday mı?

CHP’de kongre süreci önümüzdeki aylarla birlikte başlayacak. Mevcut İlçe Başkanı Murat Poyraz’ın vereceği karar merak edilirken, parti emekçileri Murat Poyraz’ın ilçe başkanı olmasını istiyor.

Murat Poyraz, Bu Dönem’de CHP Sultangazi İlçe Başkanlığına Aday mı?

Okunma: 3834

25 Eylül 2019 23:14
-A

+A

Cumhuriyet Halk Parti’sinde kongre süreci birkaç ay sonra başlayacak. Bu yönde parti içinde de nabız yoklama hareketliliği başladı. 24 Aralık 2017 tarihinde yapılan CHP Sultangazi İlçe Kongresinde ezici bir çoğunlukla ipi göğüsleyen Murat Poyraz iki yıl içerisinde çok işler başardı.
 
Yerel Seçimlerde Beklenenin Çok Üstünde Oy Aldı

İlçe Başkanı seçildikten sonra dur durak bilmeden çalışan Poyraz, Sultangazi Belediye Başkanlık seçimlerinde Mimar Haluk Bozkurt’u Belediye Başkan adayı olarak gösterdikten sonra 31 Mart Yerel Yönetim Seçimlerinde 85 Bin 500 oy alarak tarihi bir başarıya imza attı. 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlık Seçimlerinde Sultangazi’de Ekrem İmamoğlu 121 637 bin oy alarak İstanbul’u kazanmada önemli bir adım atmış oldu.

Mimar Haluk Bozkurt Poyraz’ı Destekliyor

Yaşanan bu yöndeki gelişmelerin ardından partide kongre kulisleri de arttı. İddiaya göre kimi çevreler 31 Mart yerel yönetim seçimlerinde 85 Bin 500 oy alan CHP Sultangazi Belediye Başkan adayı Mimar Haluk Bozkurt’un İlçe Başkanı olacağı yönünde çalışmalar yürüttüğü yönünde iddialar ortaya atıldı. İlçe Başkanlığı tarafından 150 kişilik bir grup ile basına kapalı yapmış olduğu bir toplantıyla Mevcut Başkan Murat Poyraz’a açık destek verdi. Bu toplantıda ilçenin önemli toplarından biri ailesiyle birlikte Marmaris’te tatilde olan Mimar Haluk Bozkurt’u arayarak İlçe kongresinde aday olup olmayacağı görüntülü olarak arandı. Bozkurt” İlçe Başkanı Murat Poyraz’ın çok başarılı olduğunu ve desteğinin Murat Poyraz'dan yana olduğunu” açık açık ifade ettiği söylendi.   
 
Poyraz, Yol Arkadaşlarının Desteğini Arkasına Aldı

Göreve geldiği günden bugüne parti içinde uyumlu ve birleştirici bir tavır sergileyen ve çalışmalarıyla da dikkat çeken Poyraz’ın yol arkadaşlarını kırmayacağı ifade ediliyor.

Poyraz’dan Kılıçdaroğlu ve Kaftancıoğluna Tam Destek

Poyraz’ın koşulsuz olarak Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu’na destek verdiğini birçok yerde dillendirdiği biliniyor. Her toplantıda, her ziyarette bunu ifade ediyor.

Halkın Umudu Oldu

Diğer yandan parti içinde sevilen ve çalışkanlığı ile de örnek gösterilen CHP Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz, Bugüne kadar gidilmeyen, bilinmeyen yerlere giderek CHP’yi anlatmaya çalıştı. Sivil toplum kuruluşları, dernekler, okullar, iş yerleri, devlet daireleri ayrımı yapmadan ziyaretler gerçekleştirdi. Partinin oyunu yüzde elli oranında artırdı. Sultangazi’de Belediye Başkanlığını kazanmaya yönelik çalışmaları boşa gitmedi. Sultangazi halkının umudu oldu. Bundan dolayı hem partililerin hem de CHP seçmeninin desteğini arkasına alarak bu dönemde İlçe Başkanlığına aday olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
mehmet alkan 29 Eylül 2019 05:50

murat başkan çok çok başarılı bir süreç geçirmiş ve koltugunun hakkını vermiştir.şayet aday olursa kazanacağında kuşkum yok ve dahada başarılı bir döneme başlamış olacaktır.başarılar diliyorum yolu açık olsun

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku