• Diğer

Sultangazi

Muhtar Dediğin Böyle Olur

Gazi Mahallesi Muhtarı Ümit Doğan, klasik muhtar anlayışından farklı çalışmalarıyla göz dolduruyor. Gazi Mahallesinin sorunlarıyla yakından ilgilenen Doğan, sabahın erken saatinden gecenin bir saatine kadar halkın sorunlarını çözmek için çaba harcıyor.

Muhtar Dediğin Böyle Olur

Okunma: 2548

15 Mart 2020 14:17
-A

+A

Gazi Mahallesi Muhtarı Ümit Doğan, klasik muhtar anlayışından farklı çalışmalarıyla göz dolduruyor. Gazi Mahallesinin sorunlarıyla yakından ilgilenen Doğan, sabahın erken saatinden gecenin bir saatine kadar halkın sorunlarını çözmek için çaba harcıyor. Sultangazi İlçesi’nin Gazi Mahallesi Muhtarı Ümit Doğan, Mahalle halkıyla birlikte yaptığı hizmetlerle, yardım kampanyalarıyla, sosyal ve kültürel etkinliklerle kendinden söz ettiriyor. Doğan klasik muhtar anlayışını bir kenara bırakarak, dil, din, ırk ve renk ayrımı yapmadan Gazi halkının tüm sorunlarına parmak basıyor. Kısıtlı imkanlara rağmen mahallenin tüm eksikliklerini gidermek için mülki ve idari amirlerin desteği ile çözmeye çalışıyor.


Geçtiğimiz ay merkez üssü Elazığ Sivrice olan ve çevre illerde yıkıma ve zarara neden olan deprem felaketi sonrası üç günde topladığı tırlar dolusu yardımı deprem zadelere ulaştırarak bir ilke imza atmanın haklı gururunu yaşamıştı.


 
Göreve geldiği 31 Mart 2019 tarihinden itibaren göz dolduran çalışmalarla kısa sürede Mahalle halkının sevgilisi olan Muhtarı Ümit Doğan, Mahallenin tüm eksikliklerini anında tespit edip yerinde müdahale ediyor. Özellikle kış mevsiminde yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına barınak ve yiyecek sağlayan Muhtar Doğan bu çalışmasıyla büyük takdir toplamıştı. 


 
Mahallesinde bulunan Sivil Toplum Kuruluşları, İnanç Merkezleri ve Dernekleri ziyaret ederek fikir alışverişinde bulunan Doğan, ortak akılla sorunların üstesinden gelerek halkı da çözüm ortağı ediyor. Cenazelere, düğünlere, kırk yemeklerine katılarak mahalle halkının sevinçlerine ve üzüntülerine ortak oluyor. Bu arada mahalle halkıyla sık sık bir araya gelen Muhtar Doğan, Mahallenin sorunlarını ortak akıla çözüyor.  Gazi Mahallesi, Muhtarı Ümit Doğan ile birlikte güzel doğası, yeşil alanları, baraj havzası ve temiz görünümü ile örnek olmaya devam ediyor. Muhtar Ümit Doğan, özellikle mahallede birlik ve beraberliğin sağlanması için yaptığı çalışmaların sonucu olarak bütün mahalleyi huzur içerisinde bir arada tutuyor. Muhtarlık olarak yapılan tüm çalışmalara mahalle halkını da dahil ederek mahallenin eksiklerini de kısa sürede gideriyor.


 
Sultangazi’nin mülki ve idari amirlerinin takdirini kazanan Gazi Mahallesi Muhtarı Ümit Doğan, çıtayı yükselterek çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününde kalabalık bir ekiple çalışan ve emek harcayan kadınlarımıza Gazi’nin birçok sokağında karanfil dağıtarak emekçi kadınlar tarafından takdirle karşılanmıştı.


 
Muhtar Ümit Doğan, çalışmalarıyla halkın gurur kaynağı oldu. Her defasında birlik ve beraberlik mesajları vererek halka hizmet ettiğinin altını çizen Doğan, bizi bu seçmen buraya getirdi. Biz bu halka hizmet etmek için buradayız. Bu halkın sorunu bizim sorunumuz, sevinci bizim sevincimizdir. “Acılar paylaşıldıkça azalır sevinçler ise paylaştıkça çoğalır” dedi. 

   
 

Anahtar Kelimeler : Muhtar Dediğin Böyle Olur,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

 Seyit Ateş’in Acı Günü

Seyit Ateş’in Acı Günü

10:27 - 29 Haziran 2020

 BASINA VE KAMUOYUNA!

BASINA VE KAMUOYUNA!

17:47 - 28 Haziran 2020

Ümit Doğan’dan 112 Hamlesi

Ümit Doğan’dan 112 Hamlesi

19:30 - 25 Haziran 2020

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku