• Diğer

Sultangazi

Muharrem İnce Gazi Cemevi’ni Ziyaret Etti

31 Mart yerel seçimleri sonrası mazbatası elinden alınan CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na destek için İstanbul’un dört bir yanında çalışma yürüten Muharrem İnce’nin bugünkü adresi Gazi Eğitim ve Kültür Vakfı ( Gazi Cemevi ) oldu.

Muharrem İnce Gazi Cemevi’ni Ziyaret Etti

Okunma: 2289

20 Haziran 2019 11:54
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Gazi Eğitim ve Kültür Vakfı ( Gazi Cemevi ) Başkanı Hıdır Karataş’ı ve yönetimini ziyaret etti. Gazi Eğitim ve Kültür Vakfı konferans salonunda kalabalık bir kitleye seslenen İnce, tekrarlanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin diğer seçimlerden çok farklı olduğunun altını çizerek şunları söyledi. “ 23 Haziran’da yenilenen İstanbul seçimleri sadece belediye başkanlık seçimi değil, aynı zamanda AKP’nin tarih sahnesinden silinme sürecine girdiği bir seçimdir. Bundan dolayı bu seçimler çok önemlidir. “ Boşuna İstanbul’u yedirmeyiz demiyorlar. Çünkü tek başına yiyecekler ondan” Bundan dolayı bir oydan bir şey olmaz demeyelim, bir oy çok şeyi değiştirir. Eşinize dostunuza, akrabanıza, komşunuza bu seçimde sandık başına gitmeleri gerektiğini anlatarak oyunu kullanmasını söyleyin. 17 yıldır bu ülkeyi yönetenler bu seçimlerle birlikte tarih sahnesinden silinecek” diye konuştu. 


 
Cumhur ittifakı İstanbul adayı Binali Yıldırım hayatında ilk ve tek doğru bir söz söyledi. Dedi ki  “ dürüst siyasetçi verdiği sözü yerine getirir” 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde birçok vaatlerde bulunuldu. Seçimlerde ben Cumhurbaşkanı seçilirsem Cemevlerini ibadethane yapa cam dedim. Baktım Sayın Erdoğan’da benim verdiğim sözlerin ardından Cumhurbaşkanı seçilirsem Cemevleri İbadethane olacak dedi.  Aradan bir yıl gibi bir zaman geçti Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturuyor. Henüz Cemevleri ibadethane statüsüne kavuşmadı. Binali beye soruyorum “ hani dürüst siyasetçi verdiği sözü tutandı” dedi.


 
Kalabalık kitle tarafından ayakta alkışlanan İnce, “Bunların sonu yaklaştı. Kendileri söylüyor İstanbul’u kaybetmek Türkiye’yi kaybetmek anlamına geliyor. Sizlerin desteği ile bu seçimlerde demokrasi, hukuk, adalet, barış, kardeşlik kazanacak, hak yerini bulacak” dedi. 


 
Konuşmaların ardından soru cevap bölümüne geçildi. Daha sonra İsmetpaşa caddesi üzerinde bulunan esnaflar ziyaret edilerek destek istendi.   

 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku