• Diğer

Sultangazi

Mithat Çelik, Muharrem Ayı ve Cemevleri ile İlgili Önerge Verdi

Sultangazi Belediye Meclisi Eylül Ayı Olağan Toplantısı ikinci oturumu komisyon raporları ve teklifleri görüşülerek karara bağlandı.

Mithat Çelik, Muharrem Ayı ve Cemevleri ile İlgili Önerge Verdi

Okunma: 2006

5 Eylül 2019 17:28
-A

+A

Sultangazi Belediyesi Meclis Toplantı salonunda Belediye Başkan Vekili Av. Hasan Esat İlhan Başkanlığında gerçekleşen toplantı. Açılış ve yoklamanın ardından 2 Eylül 2019 tarihli Eylül Ayı Olağan toplantısına ait meclis karar özeti oy birliği ile kabul edildi.

Muharrem Ayı “ Tüm İnsanlığa Barış ve Huzur Getirsin”

Gündem maddelerinin görüşülmesine geçmeden önce söz alan CHP Sultangazi Grup Başkan Vekili Av. Mithat Çelik, “ Sayın Başkan değerli meclis üyeleri. İçinde bulunduğumuz ay Muharrem ayıdır. İslam alemi için özel bir aydır. Kerbela’nın acı hatıralarının hatırlandığı, bu matem ayında tutulan oruçların verilen lokmaların hak katında kabul olmasını dilerim.

Muharrem ayı, barış ve kardeşliğimize toplumsal birlikteliğimize vesile olmasını temenni ederim.

Yine Sultangazi Belediyesi olarak bu ayda oruç tutanlarla her hangi bir dayanışma içinde olunmadığını görmekteyiz. Bir niyet açıklaması dahi yapılmamıştır. Bunu da üzüntü ile karşılamaktayız. İlçemiz Sultangazi’deki Alevi inanç kurumları ve kanaat önderleri ile bir araya gelmeyi düşünüyor musunuz? Taleplerini, sıkıntılarını öğrenip çözümü yönünde bir adımınız olacak mı?” diye sordu.

AK Parti Meclis Başkan Vekili Av. Hasan Esat İlhan Önergeyi oylamaya sundu. Önerge oy birliği ile Başkanlık makamına havale edildi. 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

 Seyit Ateş’in Acı Günü

Seyit Ateş’in Acı Günü

10:27 - 29 Haziran 2020

 BASINA VE KAMUOYUNA!

BASINA VE KAMUOYUNA!

17:47 - 28 Haziran 2020

Ümit Doğan’dan 112 Hamlesi

Ümit Doğan’dan 112 Hamlesi

19:30 - 25 Haziran 2020

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku