• Diğer

Sultangazi

Kurkut ve Aykut’ların Düğününde Dolar Yağmuru

Sultangazi’de gerçekleşen Kurkut ve Aykut’ların düğününde davetliler genç çifti dolar yağmuruna tuttu. Düğüne yaklaşık Bin Beş Yüz davetli katıldı.

Kurkut ve Aykut’ların Düğününde Dolar Yağmuru

Okunma: 16376

22 Eylül 2019 11:08
-A

+A

Dumlu Dernek Başkanı Hüseyin Kurkut ve Nigar Kurkut’un biricik oğlu Mehmet Kurkut, Mehmet Ali Aykut ve Zekiye Aykut’un dünyalar güzeli kızları Dicle Aykut’un düğün töreninde davetliler bir birleriyle dolar atma yarışına girdi.  Sultangazi’nin önde gelen isimleri arasında yer alan Dumlu Dernek Başkanı, Saray Şark Sofrası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Kurkut oğlunun düğününü Sultangazi Belediyesi Sahra Sultan Düğün Sarayında yaptı. Yemekli yapılan düğünde davetliler yer bulmakta sıkıntı çekti.


 
Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, Tüm Canbeyler Dernek Başkanı Abdulbaki Durmuş, Sultangazi Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Kemal Eyyüpoğlu, Adıyaman Vakfı Başkan Yardımcısı Hamza Taşan, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Dernek Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 


Piste düğünün ilk dansını yapan çiftin başına dolarlar savrulmaya başlanırken, Adıyaman’da getirilen iki davulcu, bir Zurnacı ve iki görevli sürekli olarak yerlere atılan dolarları avuçlayarak topladı. Yerlerden toplanan dolarlar Davulcular ve zurnacının yanında getirdiği çantalara doldurularak, burada sürekli sayılarak destelendi.


 
Açılış dansının ardından sahneye çıkan Haydar Ulaş ve Yaman Adıyaman Türkçe ve Kürtçe Türküler söyleyerek davetlileri mest etti. Davetliler Türküler eşliğinde halay çekip, çiftetelli oynadı.
 


Genç çiftin sahneye her çıkışında onlarca kişi tarafından atılan dolarlar nedeniyle pist dolarlarla kaplandı. Gecede yerden toplanarak Davulcular ve Zurnacının getirdiği çantalara doldurulan ve burada destelenen dolarlar, parası biten kişilere yeniden satıldı.Sultangazi’de Kurkut ve Aykut ailelerin düğününde takı kuyruğu alabildiğince uzadı. Damat Mehmet Kurkut ve Gelin Dicle Aykut’un davetlileri, düğün sonunda da geline altın ve para takmak için birbirleriyle rekabete girdi.


 
Sultangazi’nin tanınan ismi Dumlu Dernek Başkanı ve İşadamı Hüseyin Kurkut’un hesap uzmanı oğlu Mehmet Kurkut ile Mehmet Ali’nin hesap uzmanı kızı Dicle Aykut Sultangazi’nin en seçkin yeri olan Sultangazi Belediyesi Sahra Sultan Düğün Sarayında yapılan düğünle hayatlarını birleştirdi.


 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku