• Diğer

Türkiye

Kokoreç’in Yeni Adresi Alkan Kokoreç

Alkan Kokoreç eşsiz lezzeti ile İstanbul’un en iyisi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Kısa sürede birçok şube sayısına ulaşmanın gururunu yaşıyor.

Kokoreç’in Yeni Adresi Alkan Kokoreç

Okunma: 35209

22 Haziran 2019 23:20
-A

+A

Yaşam Gazetesi: olarak Alkan Kokoreç işletmecisiyle dobra bir söyleşi gerçekleştirdik. Bu eşsiz lezzeti siz değerli okurlarımızla paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 

 

Yaşam Gazetesi: Bize kendini tanıtırmısın? Sektöre ne zaman başladınız? Ne zamandır bu işi yapıyorsunuz?  

 

Alkan Kokoreç:  Bu sektöre 2002 yılında Balıkesir’de başladık. Daha sonra Diyarbakır, Bursa ve İstanbul illerinde bir süre devam ettirdik. Şuan aktif olan Alkan Kokoreç  imalathanemiz Balıkesirdedir. 


 

Yaşam Gazetesi:  İlk şubenizi Balıkesir de mi açtınız?

 

Alkan Kokoreç:  Hayır, Balıkesir bizim imalat yerimiz. İlk şubemiz Bayrampaşa  Ali Fuat Başgil Caddesinde.  

 

Yaşam Gazetesi: Toptan satışınız var mı? 

 

Alkan Kokoreç:  Evet, Türkiye genelinde toptan satışımız var. 

Yaşam Gazetesi: Alkan Kokoreç’i bize anlatır mısınız, ne zaman başladınız bu işe? Kaç şubeyle hizmet veriyorsunuz? Bu şubeler nerelerde? 

 

Alkan Kokoreç:  2002 yılında imalata başladık. Şubeleşmeye 2007 yılında karar verdik. İlk şubemizi 2007 yılında 500 evler Ali Fuat Başgil caddesinde, ikinci şubemizi Poligon Caddesinde, üçüncü şubemizi Gazi Mahallesinde, son olarakta Taş Köprüde şubemizi açtık. İnşallah ileride Beşiktaş, Kadıköy veya Üsküdar da böyle şubeler açmayı düşünüyoruz. 

 

Yaşam Gazetesi: Kısaca hedefiniz nedir? 

 

Alkan Kokoreç:  İstanbul’un her ilçesinde bir şube hedefimiz var. 


 

Yaşam Gazetesi: Toptan satışınızı hangi bölgelerde yapıyorsunuz? 

 

Alkan Kokoreç:  Tüm Türkiye’ye gönderi yapıyoruz. Fakat biz İstanbul, Bursa, Tekirdağ, Edirne, Sakarya, Kocaeli’ne teslimatları kendi bünyemizde gerçekleştiriyoruz. Türkiye’nin diğer illerine kargo yöntemiyle sevkiyat yapıyoruz. 

 

Yaşam Gazetesi: Sevkiyat sırasında ürünlerinizin bozulmaması için nelere dikkat ediyorsunuz?

Alkan Kokoreç:  Derin dondurucuda muhafaza ettiğimiz ürünleri, köpük kaplara koyarak 10 saate dayanıklı hale getirerek sevkiyatımızı gerçekleştiriyoruz. 

 

Yaşam Gazetesi: Kokoreç de çiğköfte gibi yaygınlaşmaya başladı. Sektörün bu denli yaygınlaşması için neler söyleyebilirsiniz? 

 

Alkan Kokoreç: 10 yıl önceye kadar kokoreç Türkiye’de pek bilinmemekteydi. Ya da bu kadar yaygın değildi. Son dönemlerde yapılan reklam çalışmalarıyla birlikte insanların damak zevkine hitap eden bir noktaya geldi.Eskiden birkaç kokoreçi vardı.Şuan hemen hemen her sokak başında var.

Yaşam Gazetesi: Üretim yaptığınız yerlerde hijyen şartları nedir? 

 

Alkan Kokoreç: Devlet kontrolünde her imalat yerinde  bir tane veteriner bulundurmak zorundayız. Buna harfi harfine uyuyoruz. Hijyen, gıda sektöründe en önemli şartlardan biri. Bizim içinde çok hassas bir konu. Tüketicilerimizin sağlığı önceliğimizdir. 

 

Yaşam Gazetesi: İmalathanelerinizde bu sektörle ilgili hangi sertifikalar mevcut?

 

Alkan Kokoreç:  Bizim İmalathanelerimizde hijyen ve müşteri memnuniyeti önceliğimizdir. Bütün gerekli sertifikalar mevcuttur. Ürünümüzü önce biz beğeniyoruz sonra müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku