• Diğer

Sultangazi

Kim Çalıştı, Kim Çalışmadı

Uzun süredir ülkenin gündemini meşgul eden referandum bitti. Ancak tartışmaları bitecek gibi görünmüyor. Hayır, cephesi sonuçlara itiraz ederek referandumun yenilenmesi talebiyle YSK’ ya başvurdu.

Kim Çalıştı, Kim Çalışmadı

Okunma: 17130

1 Mayıs 2017 18:39
-A

+A

Sultangazi’de ise başka bir tartışma var. AK Parti’de kim çalıştı, kim çalışmadı tartışması. Yüzde 61.41’in üzerinde “ Evet” oyunun çıktığı Sultangazi’de tartışmalar hız kesmeden devam ediyor. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük kentlerde hayır oyları önde olurken bunun ilçelere yansıması da oldu. Buna rağmen AK Partinin İstanbul’da en çok evet oyu alan ilçeler arasında Sultangazi dördüncülüğü alarak önemli bir başarıya imza attı. 


 
Bu başarıda en büyük pay Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın olduğunu sağır sultan bile biliyor. Buna rağmen bu başarıyı gölgelemek adına sağdan soldan kulağımıza fısıltıların geldiği aşikârdır. AK Parti İlçe Başkanlığı, Kadın Kolları ve Gençlik kollarıyla birlikte bu sürecin başından sonuna kadar canla başla çalışanları oldu.


 
 Ancak bazı meslektaşlarımız AK Parti İlçe Başkanlığı, Kadın Kolları ve Gençlik kolları bu referandumda çalıştı, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, çalışmadığı gibi ilçenin muhtelif yerlerine konulan billboardlara referandum ile ilgili görseller koymak yerine kendi resimlerini koyduğunu iddia etmektedir. Nasıl ki güneş balçıkla sıvanmaz sözü doğruysa, Sultangazi Belediyesinin iki aylık referandum sürecinde İstanbul İl Başkanlığı tarafından gönderilen 100, Sultangazi Belediyesinin yaptırmış olduğu 120 çalışma ilçenin muhtelif yerlerine asıldığı gibi billboardlar ve bina giydirmeleri de eksiksiz yapılmıştır. Bunları afaki sözlerle değil resimlerle anlatmak daha doğru olur diye resimleri yayınlıyoruz.


 
Bu referandumda kimin ne kadar gayret sarf ettiği, kimin canla başla çalıştığına Sultangazi’den sorumlu İstanbul 2. Bölge Milletvekilli, AK Parti İl Yönetim Kurulu üyesi, ilçeyi ziyaret eden milletvekili ve Bakanlar çok iyi bilirler. Bu referandumda onların tuttuğu raporlar her şeyi belirleyecek. Referandum sürecinde ilçede faaliyet yürüten basın mensuplarının yapmış olduğu haberlerinde mutlaka etkisi olacaktır. Yazılan çizilen her şeyin mutlaka bir dayanakla desteklenmesi gerekir. Önemli olan bir şeyin söylenmesi değil, önemli olan söylenen şeyin karşılığının olup olmadığıdır.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku