• Diğer

Sultangazi

İlyas Şahin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı

Esentepe Mahalle Muhtar adayı İlyas Şahin, gazetecilerin, hakikatleri bütün yönleriyle doğru ve tarafsız şekilde aktararak toplumun aynası olduklarını belirtti.

İlyas Şahin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı

Okunma: 665

10 Ocak 2019 08:36
-A

+A

Muhtar adayı İlyas Şahin, 10 Ocak çalışan gazeteciler günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, her geçen gün önemi ve değeri artan basın emekçilerinin çok kutsal bir görevi yerine getirdiğinin altını çizdi.
 
İlyas Şahin, "Gazetecilik mesleği, geçmişten günümüze demokrasinin sağlıklı ve verimli şekilde işlemesini sağlayan en önemli sacayaklarından biri olmuştur. Doğru ve objektif habercilik adına gazetecilerin bugün de üstlenmiş olduğu görev ve sorumluklar hiçbir bedelle tam olarak ölçülemez. Gazeteciler, hakikatleri bütün yönleriyle doğru ve tarafsız bir şekilde aktararak toplumu aydınlatıyorlar. Çok zorlu şartlarda görevlerini icra eden, zaman zaman görevlerini yerine getirirken şehit edilen, saldırıya uğrayan, tehdit edilen gazetecilerin yapmış oldukları hizmetin bedeli hiçbir şekilde ödenemez. Bu nedenle gazetecilik mesleği, gerek toplumun doğru bir şekilde aydınlatılması, gerekse demokratik rejimin sağlıklı işleyişi açısından vazgeçilmez bir meslek dalıdır. Artık günümüzde basın organları, üstlenmiş olduğu sorumluluk ve misyonla yasama, yürütme ve yargı erklerinin bile zaman zaman önüne geçerek gündemi şekillendirmektedir” dedi.

Esentepe Mahallesi Muhtar Adayı İlyas Şahin, gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayarak görevlerinde başarı diledi. 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku