• Diğer

Sultangazi

İlyas Şahin, “Esentepe Kazanacak”

Sultangazi’nin en büyük Mahallelerinden biri olan Esentepe Mahallesi Muhtar Adayı İlyas Şahin ile yaklaşan yerel yönetim sürecini konuştuk. Muhtar Adayı Şahin “ Dersine çok iyi çalıştığını 31 Mart 2019’da yapılacak yerel yönetim seçimlerinde Esentepe Mahalle Muhtarı olacağına kesin gözüyle bakıyor.”

İlyas Şahin, “Esentepe Kazanacak”

Okunma: 1588

18 Aralık 2018 17:45
-A

+A

Sultangazi’de çok konuşulan isimlerden biri olan İlyas Şahin’i siz okurlarımız için gazetemize konuk ettik. Bu hafta İlçenin en aktif en renkli yüzlerinden biri olan Esentepe Mahalle Muhtar adayı İlyas Şahin ile 31 Mart 2019 yerel yönetim seçimlerini değerlendireceğiz. 
 
Muhtar adayı İlyas Şahin; Konuşmasına başlamadan evvel şunları söyledi. Muhtarlık her insanın yapabileceği bir olay değildir. Her şeyden önce sosyal olmak gerekiyor. Zamanından, vaktinden, nakdinden ve en önemlisi ailesinden fedakarlık yapmaktır. Onlara ayırdığın zamanı yaşadığın mahalleye, ihtiyaç sahiplerine, fakir fukaraya, öksüz ve yetimlere Esentepenin, Sultangazi’nin değerlerine ayırmaktır.


 
 
Yaşam Gazetei: Aday olmaya nasıl karar verdiniz, çevreniz nasıl tepki verdi.
 
İlyas Şahin: Ben kendim için bir şey talep etmiyorum. Çocuklar için, yardıma muhtaç olanlar için, yetimler için, öksüzler için, dul ve yaşlılar için, kısacası mahallemiz için istiyorum. Gençler için iş istiyorum. Mahallemde bunca sıkıntı olduğu için hem halk hem de büyüklerim sen neden muhtar olmuyorsun dediler. Bende halkımı ve büyüklerimi kırmamak adına aday oldum.
 
Yaşam Gazetesi: Sizi bu Mahalleye Muhtar Adayı Olmaya İten Neden Nedir?
  
 
 
İlyas Şahin: Her şeyden önce insan sevgisi, sevgi olmadan hiç bir şey başaramazsınız. Sonrasında kendine inanıp güvendiğinizde gerisi geliyor zaten. Ben bunu her zaman da belirtiyorum muhtarlık bir meslek olarak görülmemeli. Seni halk seçiyor. Bir siyasi partiye kuruma bağlı kalmadan herkesi temsil etmen gerekiyor. Oturduğumuz koltukları makam koltuğu olarak görememek lazım. Bu bir gönüllülük işidir. Ben bunu yapacağıma inanıyorum. Benim en başından beri hiç acabam yok. Kazanacağız mutlaka alacağım. Kazansam da kazanmasam da ben zaten yine her şeyi yapıyorum. Herkese yardımcı olmaya gayret ediyorum. Benim hedefim Esentepe’yi Sultangazi’nin en güzel mahallesi yapmak.
 
Yaşam Gazetesi: Bu geldiğiniz sürece kadar sizi küstüren, sitem ettiren bir şey oldu mu?
 
İlyas Şahin: Eğer pes edersen hiç bir şeyde başarılı olmazsın. Hayır beni yıldıran hiç bir şey olmadı olamazda. Asla buna müsaade etmem. Çok şükür alnım dik, gayet net bir şekilde yoluma devam ediyorum. Hiç kimse ne korkutabilir ne yıldırabilir ne de pes ettirebilir.
 
Yaşam Gazetesi: Son Olarak söyleyeceğiniz Bir Şey Var mı?
 
İlyas Şahin: Ben bir yola çıktım. Asla vazgeçmiyorum. Mahallemizin İlçemizin yayındayım. Ben bu yarışa kaybeder miyim diye girmedim. Kesinlikle alacağız. Mahallemiz için almamız lazım. Tüm muhtarlarımıza da söylüyorum ben muhtarlığı meslek olarak değil hizmet olarak görüyorum. Ben çalışmalarımla varım. Mahallemiz için çalışamaya her daim devam edeceğim” dedi.
 

 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku