• Diğer

Sultangazi

İHH Sultangazi Temsilciliği Basınla Kahvaltıda Buluştu

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Sultangazi Temsilciliği, ilçede faaliyet yürüten basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

İHH Sultangazi Temsilciliği Basınla Kahvaltıda Buluştu

Okunma: 1802

28 Eylül 2019 21:38
-A

+A

Sultangazi İHH Konferans salonunda düzenlenen kahvaltılı programda, Sultangazi temsilciliğin yapacağı faaliyetler hakkında bilgi verildi. Dünyada 135 ülkede faaliyetlerinin devam ettiğini, ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç insanlara yardım ulaştırdıklarını anlatan Adem Kızılşafak, Sultangazi’de 600 aileye kumanya yardımında bulunduklarını 47 öğrenciye burs ve kırtasiye yardımında bulunduklarını, önümüzdeki dönem Sultangazi’de Un seferberliği başlatarak özellikle Suriye ve Irak’ta ihtiyaç sahiplerine yardım götüreceklerini ifade etti.İHH Sultangazi Şube Temsilcisi Adam Kızılşafak, “İHH İnsani Yardım Vakfı 11 Yönetim Kurulu Üyesi, Hanım Kolları, Genç Hanım Kolları, Gençlik Kolları, yüzlerle ifade edilen yönetimiyle ve arama kurtarma ekibiyle büyük bir aile olduklarını” açıkladı.Kızılşafak, yaptığı açıklamada, Sultangazi’de yetim, öksüz ve yardıma muhtaç insanlara ulaşmak ve onların dertleriyle dertlenmek istediklerini belirtti. Halkla iç içe olup birlikte ilim ve irfan sahibi, ahlaklı bireyler yetiştirmek istediklerini ifade eden Kızılşafak, “ Genç bireylerimizi her türlü kötü alışkanlıktan uzak tutmak zorundayız. Hiçbir yetim, öksüz gariban evladımız eğitimden ilimden uzak durmamalıdır. İhtiyaç sahiplerine burs vermek kimseye muhtaç olmadan eğitimini tamamlamalarını sağlamak bizim ve insanım diyen her bir vatandaşın asli görevi olmalıdır” dedi.

Sultangazi halkı çok duyarlı çok fedakar bir halktır. “ Yoksul komşusu olan bir çok insan direk ona yardım etmek yerine kurumumuza müracaat ederek bu fitremi, zekatımı şu insana verebilir mi siniz. Beni sokakta gördüğünde mahcubiyet his etmesin diyen hayırsever insanlarımız var. Biz bu tür durumlarda aldığımız bağışları genel merkezimize bildirerek bu tür yardımlar merkezden o ihtiyaç sahibine ulaştırılmaktadır” diye konuştu.   

 
  

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku