• Diğer

Sultangazi

Hüseyin Kurkut’tan sağduyu çağrısı

Adıyaman ili Kahta İlçesi Dumlu Köyü Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Hüseyin Kurkut’tan sağduyu çağrısı. Son dönemde sosyal medya üzerinde çokça tartışılan bazı olaylara sesiz kalmayacaklarını açıklayarak Dumlu, Derneği olarak doğru bildiğimizi söylemekten vazgeçmeyeceklerini açıkladı.

Hüseyin Kurkut’tan sağduyu çağrısı

Okunma: 1979

23 Eylül 2017 10:33
-A

+A

Başkan Hüseyin Kurkut, yaptığı açıklamada Türkiye’nin zor günlerden geçtiğini, ayrışmanın, kamplaşmanın giderek arttığını söyledi. Kurkut, toplumsal barışımız ve Adıyaman ilimizin sivil toplum kuruluşları hiçbir dönemde bu kadar ayrışmamıştı. Dumlu derneği olarak herkesi sağduyuya davet ediyoruz. Bu dönemde bizim gibi STK’lara çok görev düşmektedir. Bu ortamda sivil toplum kuruluşları olarak bizler cesaretimizi ve inancımızı kaybetme lüksüne sahip değiliz. Gelecek nesillere hür demokratik bir Ülke bırakmak gibi bir sorumluluğumuz var. Dumlu derneği olarak en küçük bir kişisel çıkar gözetmeksizin gönüllü olarak bir araya gelip Sultangazi’miz ve Adıyaman’ımız adına güzel şeyler üretmeye çalışmalıyız. Bizi güçlü ve cesur kılan bağ Adıyaman sevgimizdir” dedi.

Adıyaman sivil toplum kuruluşlarının sağlam duruşu ve farklılığı bizi giderek daha büyük bir çekim merkezi haline getireceğini belirten Kurkut, hayatın her alanında gerek siyaset gerek iş yaşamı gerek STK gibi sivil toplum kuruluşlarında gelişmenin önündeki en büyük engelin, “ küçük olsun benim olsun zihniyeti ve elini taşın altına koymadan, sorumluluk almadan sadece eleştirerek, çözümün değil sorunun parçası olunması olduğunu söyledi.

Elbette biz Adıyamanlılar binlerle ifade edilen nüfusumuzla Sultangazi ilçemizde ikamet ediyoruz. Siyasi yelpazede gerçek anlamda inisiyatif aldığımız temsil noktasında arzu ettiğimiz yerde değiliz. Bu sorumluluğu başkalarına yıkmak kolaycılıktır. Biz sivil toplum kuruluşları bir araya gelmedikçe, ortak akılla hareket etmedikçe bu böyle devam edecektir. Tüm Adıyamanlı sivil toplum kuruluşlarına çağrımdır. Sadece siyaset arenasında değil. Adıyaman’ı ilgilendiren önemli konularda gelin birlikte hareket edelim. Bizi temsil edecek kişiyi birlikte seçelim. Birilerinin istediği kişi değil, bizim istediğimiz kişi bizi temsil etmeli. Hesap sorabileceğimiz, dokunabileceğimiz, tanıyabileceğimiz kişi ortak adayımız olsun. Biz bunu becerebilecek güçteyiz. 2019 yılı içerisinde yapılacak yerel ve genel seçimlerde söz ve karar sahibi olmak istiyorsak geç kalmış sayılmayız. Ortak akılla hareket edersek, birlik, beraberlik ve kardeşlik hukukumuzu geliştirebilirsek başaramayacağımız şey olamaz.

Biz Adıyaman İli Dumlu Köyü Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür derneği olarak elimizi taşın altına koymaya hazırız. Sizlerde hazırsanız, yüreğiniz Adıyaman sevdasıyla çarpıyorsa gücümüzü heba etmeden birlik olalım. Zorlukların üstesinden gelelim. Ortak akılla hareket ederek zoru başaralım” dedi. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku