• Diğer

Sultangazi

Hüseyin Kurkut, Neden Meclis Üyesi Olmalı

Adıyaman İli Kahta İlçesi Dumlu Köyü Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Dernek Başkanı Hüseyin Kurkut, “Belediye meclis üyesi sorun çözmeli. Belediye Meclis üyesi sorunları belirlerken bireysel hareket etmek yerine Partisiyle hareket etmeli. Sivil toplum örgütleri ile iç içe olmalı. Bu anlayışla belediye meclis üyesi olmak için yola çıktım” dedi.

Hüseyin Kurkut, Neden Meclis Üyesi Olmalı

Okunma: 2220

8 Şubat 2019 11:25
-A

+A

Adıyaman İli Kahta İlçesi Dumlu Köyü Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Dernek Başkanı, Saray Şark Sofrası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Kurkut, Sultangazi AK Parti Belediye Meclis Üyesi aday adayı oldu. Şansı en yüksek belediye meclis üyesi aday adaylarından biri olan Kurkut, ticari yaşamındaki başarısı, yardım severliliği ile öne çıkıyor. Köyüne ve çocuklara yönelik çalışmalarıyla dikkat çekiyor.
 
Belediye meclislerinin bir mozaik gibi düşünüldüğünü belirten Hüseyin Kurkut, “ Belediye meclislerinin çeşitli renk ve farklı kültürlerden, meslek gruplarından ve aktif faaliyet içerisinde olan, sivil toplum kuruluşu temsilcilerini bünyesinde barındırması lazım. Bu nedenle aktif faaliyet içerisinde bulunan bir sivil toplum kuruluşu temsilcisi olarak kendi hemşehrilerimi temsil etmek adına belediye meclisinde yer almam gerektiğini düşünüyorum. Bu inanç ve kararlılıkla yola çıktım” dedi.
 
Sultangazi’nin kentsel ve kırsal yaşamın iç içe geçtiği yerleşim alanı olduğunu, belediye meclisi olması durumunda her iki kesime de dokunabileceğini ifade eden Kurkut, Sultangazi’de 15 mahalle var. Aslında her birinin sorunu bir birinden çok farklı. Bu mahallelerimizin sorunlarına göre bir birinden ayrılması ve çalışma temposunun ona göre ayrılmasından yanayım.
 
 
Sultangazi’nin çok renkli bir yapısı var. Aynı, zamanda farklı inanç kurumlarının, farklı kültürlerin bir arada yaşadığı bir ilçe. Yerelden gelen her türlü düşünce, fikir ve öneri dikkate alınarak dinlenmeli. Çünkü Anadolu kültürünün ve batı kültürünün iç içe geçtiği kültür karmaşasının yaşandığı bir yer. Ben bundan dolayı belediye meclisini önemsiyorum. Bu halkın dilinden anlayan, onların dertlerine derman olacak temsilcilere ihtiyaç var” dedi.  

 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku