• Diğer

Sultangazi

Hüseyin Kurkut, Kutsal Topraklardan Döndü

Adıyaman İli Kahta İlçesi Dumlu Köyü Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Dernek Başkanı Hüseyin Kurkut, hac görevini yerine getirmek için annesi ve sevdikleri ile gittiği kutsal topraklardan döndü.

Hüseyin Kurkut, Kutsal Topraklardan Döndü

Okunma: 1270

24 Ağustos 2019 23:45
-A

+A

Kurkut, hac dönüşü Havalimanında kardeşi Şükrü Kurkut ve bekleyenleri ile kucaklaşarak bir süre sohbet etti. Kurkut, bu sene hacca gitmenin kendilerine de nasip olduğunu, Hac ibadeti vesilesiyle tüm İslam ülkelerindeki Müslümanların kutsal topraklarda bir araya geldiğini ifade ederek: “ Orada Türkiye’nin değişik illerinden gelen hacılar ile tanıştık. Mümkün olduğunca herkesle sohbet etmeye çalıştık. Burası tüm ülkelerden gelen Müslümanların buluşma noktasıdır” dedi. 
 
Hüseyin Kurkut, yapılan sohbetlerde özelikle Türkiye’nin çok iyi tanındığını belirterek: “Türkiye’nin tarihini, kültürünü ve ekonomisini çok iyi biliyorlar. Biz Türkiye’den geldiğimizi söylediğimizde çok mutlu oluyorlar. Türkiye çok iyi takip etmekte ve tanıtmaktadır” diye konuştu.
 
Hac ibadeti boyunca herhangi bir sıkıntı yaşamadıklarını, özellikle Türk hacıların konakladıkları yerlerin iyi olduğunu ve çok iyi muamele gördüklerini dile getirdi.
 
Kurkut, “Oraların manevi havasını gördükten sonra düşüncelerim farklı oldu. Keşke bundan 10 yıl önce gitseydim. Müslüman bir ülke olarak en yaşlı hac ibadetini yerine getiren toplumuz. Allah niyet eden tüm dostlarımıza nasip etsin diyor” bizlerin dönüşüne sevinen tüm dostlarımızı en kalbi duygularımızla selamlıyoruz” dedi.

 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku