• Diğer

Sultangazi

Hüseyin Kurkut, Dernekçiliğe Yeni Bir Boyut Getirdi

Adıyaman İli Kahta İlçesi Dumlu Köyü Dernek Başkanı Hüseyin Kurkut, dernekçiliği kahve kültüründen uzaklaştırdı. Yaklaşık bir yıl önce yapılan kongrede tüm üyelerin oyunu alarak başkan seçilen Kurkut, dernekçiliğe yeni bir boyut kazandırdı.

 Hüseyin Kurkut, Dernekçiliğe Yeni Bir Boyut Getirdi

Okunma: 1385

14 Ekim 2017 11:03
-A

+A

Kısa zamanda Dernek yönetimiyle birlikte yaptıkları yöresel ve kültürel çalışmalar ile dernekçilik kavramına yeni bir boyut kazandıran Kurkut, Köyde eğitim öğretim gören çocuklara giyim ve kırtasiye yardımından tutun, yüzlerce Dumlu ve çevre köylülerin katıldığı piknik organize etti. Yönetimle birlikte periyodik kahvaltılarla istişarelerde bulunan Kurkut en iyisini yapmak için kolları sıvadı. Dumlu derneği sayesinde dernekçilik kahve kültürü olarak algılanmıyor.

Adıyaman İli Kahta İlçesi Dumlu Köyü Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği her ay üyeleriyle bir araya gelerek kültür ve geleneklerini Sultangazi’de yaşatıyor. Dumlu derneğinde dostlarını ağırlayan başkan Hüseyin Kurkut, Ülke ve ilçe gündemi ile ilgili istişarelerde bulunuyor. Gelişmeler süzgeçten geçirilerek masaya yatırılıyor. Çözümler üretiliyor.

Kısa bir zaman zarfında önemli gelişmelere imza atan Kurkut, Adıyaman’ın kültürünü ve geleneklerini Sultangazi’de yaşatma gayreti içerisinde. Biz kültürümüzü Sultangazi’de yaşatırken tüm il, ilçe ve belde sakinlerini davet ederek kültürümüzü onlara da tanıtmak istiyoruz. Adıyaman mozaik bir şehirdir. Sultangazi’de mozaik bir ilçe burada memleketlerinden gelerek yaşayan dostlarımıza Adıyaman’ın kültürünü tanıtıyoruz dedi.

Biz dernekçiliği sadece ve sadece geleneklerimizi, göreneklerimizi, örfümüzü, adetlerimizi, yemeklerimizi, şiirlerimizi, müziğimizi tanımak istiyoruz. Kahve kültürü ile oluşturulan bir dernek değiliz. Sorunların konuşularak giderileceği, gençlerimizin kültürümüzü öğrendiği bir yer olmalıdır dernek. Diyerek sözlerini tamamlayan Kurkut, “önlerinde daha ciddi projelerin olduğunu” söyledi.

 
     
 
 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Yahya korkut 14 Ekim 2017 11:41

Başkanımız maşaallah çalışıyor. Allah yar ve yardımcısı olsun.

Cevapla
Mehmet fadullah aktaş

Başkanımız herkese örnek olur İnşallah bütün başkanlar böyle olması gerekir fakirlerin elinde öğrencilerine ellerinden Tutması lazım başkanımızı seviyoruz Allah başımızdan eksik etmesin

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku