• Diğer

Sultangazi

Hıdır Karadaş, Bizleri Ayrıştırmaya Çalışan Bu Tuzağa Düşmeyeceğiz

Gazi Eğitim Kültür Vakfı Gazi Cemevi Başkanı Hıdır Karadaş, son süreçte yaşananlara açıklık getirdi.

Hıdır Karadaş, Bizleri Ayrıştırmaya Çalışan Bu Tuzağa Düşmeyeceğiz

Okunma: 21374

25 Nisan 2020 22:24
-A

+A

Gazi Eğitim Kültür Vakfı Gazi Cemevi Başkanı Hıdır Karadaş, son süreçte yaşananlara açıklık getirdi.
 
“Anayasamızın ikinci maddesi Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı,Atatürk milliyetçiliğine bağlı,başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik,laik ve sosyal bir hukuk devletidir.
Anayasamızın ikinci maddesinde 82 milyon yurttaşımızın yaşamsallığını net ve açık bir şekilde tariflendirirken, ne yazık ki pratikte çok ciddi sorunlarla karşı karşıyayız.
 
Son günlerde yine bir tiyatro sergilenmektedir. İnancımız üzerinde en son yorum sahibi olması gerekenler bizi tariflendirmeye ve anlamlandırmaya çalışmaktadırlar.
 
Yıllarca meşruluğumuzu tanımayanlar, her seçim arifesinde vaat verip unutanlar, bizim adımıza ahkâm kesen troller perdeyi açarak oyun sergilemektedirler.
 
Bizleri ayrıştırmaya çalışan bu tuzağa düşmeyeceğiz. Amaç belli son dönemlerde Alevilik inancının meşruluğunu kabul eden belediye başkanlarımız ve meclislerimiz üzerine farklı argümanlarla işi farklı yerlere çekerek engellemek istemektedirler. Bunun en son örneği İstanbul Büyükşehir Belediyesinin paylaştığı demokrasi broşürü.Öyle ki Alevi literatürünü hazmedemeyenler bunun üzerinden farklı çıkarımlar türetmek için elinden geleni yapıyorlar. Oysaki yerel yönetimler tam da yapılması gerekenleri uyguluyorlar.
 
Anayasanın ikinci maddesinin tam da pratik ve somut karşılığını dil, renk, inanç ve etnisite farkı gözetmeksizin eşitlikçi, demokratik ve çağdaş yaklaşım sergiliyorlar.
Sonuç olarak, kendi içimizde ayrışmayı bırakmalı ve ortak hedeflerimiz için bir araya gelmeliyiz”.
 
GAZİ CEMEVİ BAŞKANI HIDIR KARADAŞ


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
haydar sürgeç 11 Mayıs 2020 07:07

Teşekkür ederim düzelttim

Cevapla
. 11 Mayıs 2020 02:24

HIDIR KADARAŞ değil; KARADAŞ

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku