• Diğer

Sultangazi

HDP Sultangazi Adayları Basınla Buluştu

HDP Sultangazi Belediye Başkan adayları Şahmeran restoranda kahvaltılı toplantı da yerel basınla bir araya geldi. HDP Sultangazi eş başkanları 31 Mart yerel seçimleri ile ilgili projelerini açıkladı.

HDP Sultangazi Adayları Basınla Buluştu

Okunma: 1156

19 Mart 2019 08:20
-A

+A

HDP Sultangazi Belediye Eş Başkan Adayları kahvaltıda yerel basınla bir araya geldi. Adaylar kendilerini tanıttıktan sonra projelerini anlattı. Eğitimden, sağlığa, kültürden ekonomiye projelerini tek tek açıklayan Konak, “bizim esas hedefimiz halk belediyeciliğidir dedi. Halkın karar ve yetki sahibi olmadığı belediyelerin başarılı olmadığının altını çizdi.” HDP Sultangazi Belediye Eş Başkan Adayı Cevdet Konak, “ Halkın mülkiyetinde olan kaynakların sermayeye peşkeş çekilmesine karşı Sultangazi’yi kent meclisleriyle birlikte yöneteceklerini söyledi.

HDP Sultangazi Belediye Eş Başkan Adayı Aygül Sincar Karataş, HDP’nin gücünün yarısını kadınlardan aldığını belirterek Türkiye’de yaygın olmayan eş başkanlık sisteminin kadınların verdiği mücadele sonucu ortaya çıktığını söyledi. “ Kadına hak ettiği değeri veren, İşçiye aday olma şansı veren, işçiden yana tavır alan, kadın cinayetine şiddetle karşı koyan, hak, hukuk adalet isteyen bir parti olduğu için HDP Sultangazi Belediye Eş Başkan Adayı oldum” dedi.


Her yıl serinlemek için Alibey Barajına giren onlarca çocuğun yaşamını yetirdiğini söyleyen Karataş, bunun ihmalden kaynaklandığını, yerel yönetimlerin duyarsızlığından kaynaklandığını söyledi. Biz belediyeyi alırsak her mahallede eğitmenler eşliğinde yüzme havuzları açarak çocuklarımızın ihtiyacına cevap vereceğiz. Böylece çocuklarımız baraj sularında boğulmayacak” dedi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku