• Diğer

Sultangazi

Haluk Bozkurt ve Kurmaylarından Kaftancıoğlu’na Tam Destek

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt, Meclis Üyeleri ve İlçe örgütü Çağlayan adliyesinde yargılanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğluna tam destek verdi.

Haluk Bozkurt ve Kurmaylarından Kaftancıoğlu’na Tam Destek

Okunma: 1802

19 Temmuz 2019 09:59
-A

+A

Dün sosyal medya paylaşımları nedeniyle yargılanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun davasının ikinci duruşması Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayında görüldü.Duruşma öncesi Çağlayan Adliyesi önünde hazır bulunan CHP Sultangazi Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt ve meclis üyeleri, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na tam destek verdi. Adliye önünde partililere açıklamada bulunan CHP Sultangazi Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt, Canan Kaftancıoğlu’nun yargılandığı davanın siyasi bir dava olduğunu söyledi. Bozkurt, “ Bu davada düşünce özgürlüğü yargılanıyor. Bu davada kazanılan İstanbul yargılanıyor. Bu davada Millet ittifakı yargılanıyor” dedi. Bozkurt, “CHP İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu “ Cumhurbaşkanına hakaret”, “ Türkiye Cumhuriyeti devletini alenen aşağılamak”, “ Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek”, “ kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret” ve “ terör örgütü propagandası yapmak” suçlamasıyla 17 yıl hapis istemiyle yargılanıyor” dedi.


Bozkurt konuşmasını şöyle sürdürdü. “ Canan Kaftancıoğlu’nun 31 Mart’ta gerçekleştirilen ve 23 Haziran’da tekrarlanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlık seçim sonuçları nedeniyle alınan yenilgiyi hazmedemeyenler tarafından hapsedilmek isteniyor. Biz CHP Sultangazi İlçe Örgütü olarak dün olduğu gibi bugün ve yarın İl Başkanımız Dr. Canan Kaftancıoğlu’nun yanında durmaya devam edeceğiz” dedi.

 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

 Seyit Ateş’in Acı Günü

Seyit Ateş’in Acı Günü

10:27 - 29 Haziran 2020

 BASINA VE KAMUOYUNA!

BASINA VE KAMUOYUNA!

17:47 - 28 Haziran 2020

Ümit Doğan’dan 112 Hamlesi

Ümit Doğan’dan 112 Hamlesi

19:30 - 25 Haziran 2020

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku