• Diğer

Sultangazi

Haluk Bozkurt, Çatalzeytin Derneğini Ziyaret Etti

31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında Çatalzeytin Derneğini ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt, “ Taş Ocakları sorununu çözeceğiz” dedi.

Haluk Bozkurt, Çatalzeytin Derneğini Ziyaret Etti

Okunma: 2527

24 Mart 2019 09:24
-A

+A

31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında Çatalzeytin Derneğini ziyaret eden CHP Sultangazi Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt, projelerini anlattı. “Cebeci caddesini prestijli cadde yapacağım” diyerek esnafı mağdur ettiler. Taş ocaklarından en çok Cebeci Mahallesi etkileniyor. Çocukların çoğu astım ve bronşit hastası, mahalleli kapısını penceresini açamıyor. “Taşı insan sağlığından daha öncelikli gören bu anlayışı 31 Mart’ta sandığa gömün” dedi.Çatalzeytinliler Hemşerilerine Sahip Çıktı

CHP Sultangazi 1. Sıra Meclis Üyesi Adayı olan Av. Mithat Çelik’e hemşerileri sahip çıktı. Av. Mithat Çelik Kastamonu Çatalzeytin doğumlu İstanbul Sultangazi ilçesinde CHP’de Belediye Meclis Üyesi adayı olduğu açıklandıktan sonra Sultangazi Kastamonulular tarafından mutlulukla karşılandı.


 
CHP Sultangazi Belediye Meclis Üyesi adayı Av. Mithat Çelik, Dernek lokalinde yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. Çelik, “ Ayrıştıran değil birleştiren, olmak zorundayız. Bu ilçe hepimizin, mutluysak hep birlikte mutluyuz mutsuzsak hep birlikte mutsuzuz. Ben içinizden biriyim. Bu mahallede büyüdüm. Bu mahallenin tozunu birlikte yuttuk. CHP Sultangazi Belediye Başkan adayı Mimar Haluk Bozkurt ile birlikte yaşanılır bir Sultangazi için yola çıktık. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, gençlerimiz için hayata geçireceğimiz güzel projelerimiz var. İlkokul çağına kadar düşen uyuşturucu belasını bitirmek için projelerimiz var. Ortak akıla hareket ederek, halkı da bu işin içerisine katarak üstesinden gelemeyeceğimiz sorun kalmayacak. 31 Mart seçimlerine bir hafta kaldı. Desteğinizi bekliyorum, sizlere hizmet etmek benim için bir şereftir. Gelin hep birlikte Sultangazi Belediyesini kazanalım” dedi. 


 
Bozkurt, “ Değişim Senin Elinde Yeter ki İste”
 
 

Bozkurt ve Çelik, ziyaretler sırasında yoğun ilgi ile karşılandı. Çatalzeytinlilerin sorunlarını dinleyen ve sorularını yanıtlayan Başkan Adayı Bozkurt, Sultangazi’de uygulayacakları projeyi anlattı. Bozkurt, “ Mahallelerimizde önemli meseleler var. Bunların hepsini not aldık. Özelikle bazı mahallelerimizde imar sorunu var. Her şeyden önce taş ocakları sorunu var. Bu soruna köklü çözüm getirilmediği müddetçe Sultangazi yaşanılır bir ilçe olmayacak. İşsizlik sorunu var, gençlerimiz kahve köşelerinde zaman geçirmek zorunda kalıyor. Kötü alışkanlıklar ediniyor. İstihdamı geliştireceğiz. Esnafımızın en büyük sorunu ara eleman eksikliği. Meslek okulları kurarak buna da çözüm üreteceğiz. Kadınlarımızın sonuna eğilerek çözümler geliştireceğiz. Adına ister kentsel dönüşüm deyin isterse yerinde dönüşüm deyin mutlaka haklıda birinci derece işin içerisine katarak mahalle mahalle bu sorunu çözmek zorundasınız. Binalarımız ömrünü tüketmiş durumda. Deniz kumunun kullanıldığı, hazır betonun kullanılmadığı mühendislik mimarlık denetiminden yoksun bir şekilde yapılan bu yapılar ömrünü tüketti. Mahalle aralarında insanların nefes alabileceği tek yeşil alan yok. Sokaklara park eden araçlar yüzünden caddede, sokakta, kaldırımda yürümek neredeyse imkânsız. 10 yıl sonra durum ne hale gelecek bilinmiyor. Bütün bunların çözümü CHP İktidarıyla mümkün olacak. Gelin bu seçimde bunlara bir uyarı verelim. Yaşanılır bir Sultangazi şimdilik sana çok yakın. 31 Mart’ta sandık başına gittiğinde elini vicdanına koyman yeterli. Yeter ki iste değişim senin elinde” dedi.    

 


 
 

 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku