• Diğer

Türkiye

Hacı Boğatekin’in Tek İsteği Emine'sine Kavuşmak

Adıyaman İli Gerger İlçesinde yaşayan Basın mensubu Hacı Boğatekin ağabeyimizin, eşinin diş tedavisi için geldiği İstanbul’dan coronavirüsü nedeniyle geri dönmemesine izin verilmediği için içerlenerek yazdığı yazıya olduğu gibi katıldığımızı buradan belirtmek isterim.

Hacı Boğatekin’in Tek İsteği Emine'sine Kavuşmak

Okunma: 1299

9 Nisan 2020 00:35
-A

+A

Adıyaman İli Gerger İlçesinde yaşayan Basın mensubu Hacı Boğatekin ağabeyimizin, eşinin diş tedavisi için geldiği İstanbul’dan coronavirüsü nedeniyle geri dönmemesine  izin verilmediği için içerlenerek yazdığı yazıya olduğu gibi katıldığımızı buradan belirtmek isterim.

Adıyaman – Gerger’de yaşayan Basın mensubu Hacı Boğztekin, sağlık sorunlarından dolayı İstanbul’a gelmek zorunda kalan eşi Emine Boğatekin ile yan yanda olmak istiyor. Bugün sosyal medya Facebook’ta yazdığı yazıda “ Eşimin yanında ölmek istiyorum” yazısı beni çok duygulandırdı.

Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar’ın sekreteri Selda Hanımı aradım, bana kendisince çok haklı gerekçeler sundu. Sonuç alamayınca, Sultangazi Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Osman Avcı’yı aradım. Bir dostumun çok acil bir sorunu olduğunu bu sorunu nasıl çözebileceğimizi sordum. Sizin nasıl bir katkınız olabilir diye ekledim. “Bunun imkânsıza yakın bir şey olduğu tarafıma bildirildi”. Çok ama çok üzüldüm. 70 yaşındaki Hacı Boğatekin’in bu isteği mutlaka yerine getirilmeli gerekirse özel bir yol ve yöntem bulunmalı Emine Sultan Hacı Boğatekin, Ağabeyimizle buluşturulmalı.

Verilecekse son nefes birlikte bir arada verilmeli. Yaşanacak bir hayat varsa Mevla böyle yazmışsa birlikte bir arada yaşanmalı. Hasretlik, gözyaşı ve özlem sonlandırılmalı. Sayın vali, sayın kaymakam, sayın yetkililer bu bir sevdadır, bu bir özlemdir, bu bir hasretliktir sizden istenen. Buna bir çare bulmak, bunun çaresi sizin ellerinizdedir. Bu yaşta olan bu ağabeyimiz ve ablamızın son isteğini yerine getirin. Ne çaresizlikler içerisinde eşinin yolunu gözleyen Basın mensubu Hacı Boğztekin’in feryadını, nede kızının evinde misafir olarak kalan Emine Sultan’ın gözyaşlarını görmek istiyoruz.

Son olarakta önemli bir şairin bir döllüğüyle satırlarıma son vermek istiyorum.

 “Mem nelere gark olmadı Zîn'in ateşi için
Ferhad dağları delmedi mi Şirin'in düşü için
kusur ise her saniye her yerde seni anmak
Mecnun az mı yemin etti Leyla'nın başı için”

  

Saygılarımla.  

Haydar Sürgeç

Yaşam Gazetesi  

 

 

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku