Aysel Kırtay'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Kategori: Sultangazi - Tarih: 7 Mart 2022 11:40
Aysel Kırtay'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Türkiye Tüm Dernekler Federasyonu (TÜRDEF) Kadın Kolları Üyesi Aysel Kırtay, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Aysel Kırtay, toplumların gelişmişlik düzeyinin ve medeniyet göstergelerinin kadına verilen değer ve önem ile birebir ilişkili olduğunu belirterek, “Tarih boyunca Türk Medeniyetinin temelinde kadının yeri daima erkeğin yanı olmuştur, arkası veya önü değil. Türkler daima kadını her şeyden önce insan olarak değer vermişler ve aile kutsiyetine dayalı toplum yaşantısının vazgeçilmez unsuru olarak görmüşlerdir” dedi.

Günümüz dünyasında erkeklerle omuz omuza, gerek çalışma hayatında, gerekse aile içinde her tür zorluğa beraber göğüs geren kadınların takdir ve saygıyla desteklenmesi gerektiğine vurgu yapan Aysel Kırtay, “Nasıl ki insan neslinin devam edebilmesi için erkeğe olduğu kadar kadına da ihtiyaç varsa, medeniyetlerin devamı ve tekamülü için de kadınların önemi erkeklerden az değildir. Kadınların topluma katkısı, senenin bir günü değil her günü saygı ve sevgiyle takdir edilmesi gerekir. Bu vesileyle tüm insanlığın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” ifadesinde bulundu.

Aysel Kırtay
 

http://www.yasamgazetesi.net/haberprint/aysel-kirtay-dan-8-mart-dunya-kadinlar-gunu-mesaji-52443.html