cheap nfl jerseys cheap herve leger outlet herve leger outlet louboutin outlet online tiffany outlet Christian Louboutin Discount cheap louboutins shoes tiffany outlet cheap christian louboutin shoes louboutin outlet cheap nfl jerseys moncler outlet cheap authentic nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale cheap wholesale nba jerseys herve leger dresses sale
29 Kasim  2015
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İstanbul'un en büyük Kurban satış ve kesim yeri Sultangazi'de
12 Ekim 2012, 02:25

İstanbul'un en büyük Kurban satış ve kesim yeri Sultangazi'de

İstanbu''un en büyük ve tam teşekküllü kurban satış ve kesim yeri Sultangazi'de tamamlandı.

400 çadırın satıldığı kurban satış ve kesim alanında, 12 bin büyük baş hayvan kurban bayramı için hazır bekletiliyor. Talebin artması durumunda 400 adet çadırın 500'e çıkarılacağı, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay tarafından belirtildi.
Haber : Hüseyin Gençer - Adem Doğrul - Haydar Sürgeç

Sadece kurban satış ve kesim alanında sadece hayvan satış çadırları yok. Mescit ve kafeteryanın yanı sıra, kurban almak isteyen vatandaşların internet bankacılığı üzerinden alım yapmaları için alan müdüriyetinde iki adet bilgisayar ve internet sağlayıcı mevcut. Kafeteryada bulunan cep telefonu şarj cihazı ise burada kurban satmaya gelen vatandaşlarımız için her türlü ayrıntı düşünülmüş.

Ayrıca hayvan getiren bütün araçların girişte veteriner kontrolünden geçtiği ve gerekli bütün evrakların kontrol edildiği ve kayıt altına alındığı bir çalışma ile dezenfeksiyon havuzu da mevcut.Kaçak hayvanların satışını engellemek için alanda hazır bulundurulan bir ekip ve araçta mevcut.

 

 

 

Ayrıca numaralandırılan kurban satış çadırlarında bulunan hayvan sahiplerine, Sultangazi Belediyesi tarafından yaptırılan ve üzerinde çadırın numarası bulunan özel bir yelek giydirilerek, kurban almaya gelen vatandaşların yetkili arama konusunda daha rahat hareket etmesine de yardımcı olunmuş.

 

 

TRT, Cine5 ve Haber Türk televizyon kanallarına ‘kurban satış ve kesim alanıyla’ ilgili bilgiler veren Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Bu alanda satışa sunulan bütün kurbanlıklarımız sağlık belgesi almış yerli hayvanlarımızdır” diyerek İstanbulluların güvenle alış veriş yapabileceklerini söyledi.

 

Paylaş

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yorumlar Son 4 Yorum Yaşam Gazetesi - Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış.

Diğer Haberler

Hikmet PEKER Hikmet PEKER
İlkesiz Siyaset
  •  
  •  
  •  

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

VİDEO GALERİ

REKLAM